Havza'da Darbe Girişiminde Şehit Olanlar İçin Mevlit Okundu

Havza'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanlar için mevlit okundu, yatsı namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı. Demokrasi nöbetine eşi Lebibe İkiz ile katılan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz; “OHAL’den bize değil FETÖ’cüler korsun.” dedi.

Havza'da Darbe Girişiminde Şehit Olanlar İçin Mevlit Okundu
Havza Müftülüğü tarafından düzenlenen mevlit programında akşam nazmının ardından Kevser Caminde FETÖ darbe girişiminde şehit olanlar mevlit okundu.
Okunan mevlidin ardında Havza Müftüsü İlyas Akyazı tarafından şehitler için dualar okundu.
Yatsı namazına müteakiben ise FETÖ darbe girişiminde şehit olanlar için Havza Müftüsü tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.
Cenaze namazı sonrası bir konuşma yapan Havza Kaymakamı Alper Tanrısever tüm Havzalıların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ikinci bir emir gelene kadar geceleri meydanları boş bırakmamalarını istedi. Tanrısever; “Binlerce yıllık Türk tarihi ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihi böyle bir ihanet, böyle bir arkadan vurma görmemiştir ve inşallah bundan sonrada görmez. Bizi korumakla mükellef, bizim namusumuz korumakla mükellef bazı art niyetli yine bizlerin parası ile sizlerin alın teri alına silahlar ile Türk milletine yönetmişlerdir. Bu darbe sadece hükümetimize değil, demokrasimize yapılmış bir darbedir. Bundan 100 yıl önce emperyalistler amaçlarına ulaşamamış ama yüzyıl sonra onların bu topraklara emiş olduğu tohumlar ülkemize büyük zarar vermiştir. Ancak gün korkup saklanıp kaçmak değil, gün devlete ve millete sahip çıkmak günüdür. Bu hainler korksun ki onların inlerine değil yüreklerini parçalamaya geliyoruz. Zaman birlik olma zamanıdır. Allah Muhammet sevgili Havzalılar Sayın Cumhurbaşkanımız meydanlardan ayrılabilirsiniz diyene kadar bu meydanları boş bırakmayın. Tüm Havzayı alsalar da Havza’yı alamayacaklar. Bizim damarlarımızda ki son kan akana kadar Havza’yı teslim etmeyeceğime sizlere yemin ederim.” dedi.
Programa Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Kumkayır, Siyasi parti temselcileri ve vatandaşlar katıldılar.
Konuşmanın ardında belediye ses sisteminde halk meydanlara çağrıldı.
Alınan bilgilere göre Havza’da ikinci bir kalkışma’ya karşı tüm kurumlar teyakkuz halinde beklemekte ve hazırlık yapmakta.
Programının ardından toplanan ilçe sakinleri demokrasi nöbetine devam edildi.
Demokrasi nöbetine eşi Lebibe İkiz ile katılan ve gazetecilere açıklamalarda bulunan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz OHAL’in yerinde ve doğru bir karar olduğuna değinerek; “OHAL’den bize değil FETÖ’cüler korsun. Devletimiz, kendisini koruma yolunda aldığı olağanüstü hal yerinde alınmış bir karardır. Burada önemli olan demokrasi ve özgürlüklerin teminat altına alınmasıdır. Milletin iradesini hiçe sayarak millete ihanet eden, kurşun sıkan, tanklar ile vatandaşları ezen, polis şehit eden, meclisi bombalayan FETÖ terör örgütüne mensup ihanet çetesi OHAL ile alınacak tedbirler temizlenecektir.  Allah bu vatanı, milleti ve Cumhurbaşkanımızı, bütün müminleri korusun. Demokrasi nöbetimizi, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız, 'nöbet bitti' diyene kadar devam edecek" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER