Havza Güreş Ağası Dağlı'dan Genç Güreşçileri Yalnız Bırakmıyor

Karadeniz'in Kırkpınar'ı olarak bilinen Havza Yağlı Güreşlerinin Güreş ağası Havzalı İşadamı Bayram Bağlı Havzalı genç güreşçilere destek

Havza Güreş Ağası Dağlı'dan Genç Güreşçileri Yalnız Bırakmıyor

Tekirdağ Kapaklı’da yaşayan Havzalı İşadamı ve Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı katıldığı her güreş organizasyonunda Havzalı güreşçileri ziyaret ederek moral veriyor.

Güreş Ağası Dağlı yapmış olduğu açıklamada elinden geldiği kadar güreşe ve güreşçilere destek olmaya çalıştığını belirterek; “Önemli olan ağalık değil. Benim için önemli olan güreşe gönül vermiş gençlerimize destek olmak. Bulduğum her fırsatta bölgemizde yapılan güreşlere katılmaktayım ve Havza genç güreşçi kardeşlerimizi yalnız bırakmamaktayım. Gönlümüzden geçen Havza’dan bir Kırkpınar başpehlivanı çıkarmak. Bu yıl Havza’da yaşanan terör olayları nedeni ile güreşler yapılmadı. Güreş severler olarak ne kadar üzülsek de şehitlerimize olan saygımız her zaman fazladır.” dedi.

 

Havza güreşlerinin güreşçiler için önemli bir nokta olduğunu belirten Dağlı; “ Havza o kadar önemli bir nokta ki güreşlerimiz olmadığı halde bir çok başpehlivanımız Kırkpınar için kampa Havza’da girdi. Allah nasip ederse bundan önce olduğu gibi bundan sonrada güreşe ve güreşçiye olan desteğimiz devam edecek.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER