Havza'da Şahinkaya Kanyon gezisi

Havza Muhtarları Derneği tarafından üyelerine yönelik Şahinkaya Kanyon gezisi düzenledi.

Havza'da Şahinkaya Kanyon gezisi

Havza Muhtarları Derneği tarafından düzenlenen Şahinkaya Kanyon gezisi öncesi Vezirköprü Çeltek Mahallesinde bir tesiste Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ve dernek üyesi muhtarların katıldığı yemek düzenlendi.


Yemek öncesi konuşan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek; “Bu birlik ve beraberlik yapılamayacak hiçbir şey yok. Önemli olan bu birliktelik ve uyum içerisinde çalışmalarımızı yürütmemiz ve halkımıza hizmet için güçlerimizi birleştirmemizdir. Davetinden ötür Dernek Başkanımız Ahmet beye teşekkür ederim.” dedi.


Yemek sonrası Kaymakam Metin Yılmaz Havza’ya dönerken Havza Belediye Başkanı Murat İkiz muhtarlar ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsunum 3 gemisi ile Şahinkaya Kanyon gezisine katıldı.
Yaklaşık 2 saat süren gezi boyunca Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve muhtarlar mahallelerin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular ve Havza Belediye Bakanı Murat İkiz’den kırsal mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.
İkiz Havza belediyesi olarak kırsal mahallelere yapılan hizmetlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirterek; “Amacımız kırsal mahallelerimizdeki yaşam standartlarını hızlı bir şekilde yükseltmek. Bunun için gerek Samsun Büyükşehir Belediyemiz gerek ise diğer ilgili kurumlarımız ile koordineli bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Şuan çöp toplama hizmeti almayan mahallemiz kalmadı. Yine kırsal mahallelerimize 60 üzerinde çocuklarımıza yönelik oyun parkı kuruldu. Bunların yanı sıra 14 mahallemizde beton ve parke yol çalışmalarımız tamamlandı, 2 mahallemizde çalışmalarımız devam etmekte. İnşallah dönelerde de çalışmalarımız devam edecek.  Bizi sizlerle buluşturan ve bu geziyi tertip eden Dernek Başkanımız Ahmet Çavdar’a ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.


Düzenlenen geziyle ilgili açıklama yapan Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar amacın birlikte olmak olduğunu belirterek, “Samsunumuzun en çok ziyaret edilen doğal alanlarından biri haline gelen Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’na üyelerimize yönelik gezi düzenledik. Üyelerimize yönelik toplantı ve çalışmalarımızın dışında sosyal ve kültürel faaliyetler yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bu tür sosyal etkinlikleri düzenleyeceğiz. Düzenlediğimiz bu ilk gezimize katılan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile Ziraat Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER