Havza'da kurban kesildi

Samsun'un Havza ilçesinde çiftçiler, afetsiz ve bereketli bir tarım sezonu için kurban kesip dua etti.

Havza'da kurban kesildi

Samsun Havza’ya bağlı Üniversite, Mısmılağaç, Hecinli ve Çiflik mahallelerinde düzenlenen afat kurbanı programlarına, Havza Belediye Başkan Vekili İsmail Kurkmazlı, Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Şahin, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Okunan mevlit ve duaların ardından kesilen kurbanların etleri davetlilere ikram edildi.
Yoğun katılımın yaşandığı ve İnönü Mahallesi ve Mısmılağaç Mahallerinin ortaklaşa Mısmılağaç Mahallesi'ndeki afat kurbanı programıyla ilgili açıklama yapan Mısmılağaç Mahallesi Sakini ve Belediye Meclis Üyesi Yahya Ayan , katılımcılara teşekkür ederek, “Afetlerden korunmak ve ürünlerimizin bereketli olması için her yıl kesmiş olduğumuz kurbanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.” dedi.
Her iki mahalledeki programa katılan Havza Belediye Başkan Vekili İsmail Kurkmazlı ise davetlerinden ötürü mahalle halkına ve muhtarlara teşekkür ederek; “ Cenab-ı Mevla'm kesilen bu kurbanları dergahında kabul etsin. Tüm ilçemize bol, bereketli hasatlar nasip etsin. Bu vesile ile tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler günü kutlarım.”  diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER