Havza Belediye Başkanı Saldırıyı Kınadı

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Kızılay Güvenpark yakınlarında düzenlenen ve sivil halkın hedef alan terör saldırısının insanlık dışı olduğunu vurgulayarak saldırıyı kınadı

Havza Belediye Başkanı Saldırıyı Kınadı
Ankara Kızılay'da düzenlenen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği, 100'den fazla kişinin yaralandığı saldırı sonrasında kınama mesajı yayınlayan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz teröre kınama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Başkent Ankara'da ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör çirkin ve kanlı yüzünü bir kez daha gösterdi. Kızılay'da düzenlenen bu insanlık dışı saldırıda masum insanlarımızı kaybettik, yüreğimiz yanıyor, derin bir üzüntü duyuyorum. Bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu utanç verici saldırıyı yapanları ve sebep olanları lanetliyorum. Ancak bu hain saldırının arkasındaki güçler, ona maşa olanlar bilmelidirler ki; Ülkemizin birliğini, huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.” dedi.
İkiz mesajında millet olarak yaraların birbirimize destek olarak saracağına değinerek; “ Masum insanlarımızın canına kıyan bölgede yaşanan istikrarsızlıktan beslenen alçakların hedeflerine ulaşmalarına asla izin vermeyeceğiz.  Güvenlik güçlerimizin titiz ve hassas çalışmaları ile sorumlular en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılacaktır. İnanıyorum ki, milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vakur duruşu, birlik ve beraberliği ile bu hain saldırılara en iyi cevabı verecektir.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER