Havaalanı 8 Kasım'da açılıyor

Pistteki çökmeler nedeniyle Ağustos ayından bu yana kapalı olan Çarşamba Havalimanı, 8 Kasım'da hava yolu trafiğine açılıyor. Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, çalışmaları yerinde inceledi.

Havaalanı 8 Kasım'da açılıyor


Pistteki çökmeler nedeniyle Ağustos ayından bu yana kapalı olan Çarşamba Havalimanı, 8 Kasım'da hava yolu trafiğine açılıyor. 

Gena İnşaat tarafından onarım çalışmaları sürdürülen havaalanında, kazılar, kaya ve katman dolgular tamamlandı, elektrik ve drenaj altyapıları tamamlandı, şerit saha düzenlemeleri yapıldı. Sadece beton dökme çalışmalarının sürdüğüs havalanının 8 Kasım'da uçakların iniş ve kalkışlarına hazır hale getirileceği belirtildi.,

Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz birlikte, Ağustos ayından bu yana 19 santime kadar varan çökmeler nedeniyle onarıma alınan Çarşamba Havalimanı'nda incelemelerde bulundu. Beton dökme çalışmalarının sürdüğü pisti gezerek, yetkililerden bilgi alan Osman Kaymak ve Yusuf Ziya Yılmaz, inşaatın öngörüldüğü gibi 7 Kasım'da tamamlanması konusunda yetkililerden bilgi aldı.

Gülsüm Atik-Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER