'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır'

Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan kongresinde yaptığı konuşmada Ak Parti teşkilatlarının Türkiye’nin onurlu mücadelesinde en önemli görevi üstlendiğini belirtti.

'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır'

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan kongresinde yaptığı konuşmada Ak Parti teşkilatlarının Türkiye’nin onurlu mücadelesinde en önemli görevi üstlendiğini belirtti.


Milletvekili Kurt konuşmasında şu cümlelere yer verdi;
 “AK Parti’nin 16 yıllık tarihinde, teşkilatların önemi her geçen gün daha da fazla ortaya çıkıyor. 15 Temmuz gecesi bunun en son örneğidir. 15 Temmuz’da tankların önüne geçen, bu aziz milletin ayağa kalkmasına vesile olan; mevcut teşkilatımız ve önceki il başkanlarımız, belediye başkanlarımız, ilçe yöneticilerimiz, resmi görevleri sona ermesine rağmen irtibat halinde olunan çok daha büyük bir teşkilattır.


Bizim bugün yaşadığımız sıkıntılar gerçekten çok ağır bir tarihi sürecin devamı niteliğindedir. 100 sene önce yarım kalmış hesaplar bugün tekrar görülmeye çalışılıyor. 100 sene coğrafyamızda bir tane bile tam bağımsız Müslüman ülke yoktu. Biz 100 sene önce bu mücadeleyi verirken en önemli düsturumuz, “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh da bütün bir vatandır.” İşte teşkilatımız bu mücadelemizde en önemli karargahımızdır. Teşkilatımız olmadan ne belediye ne hükümet mücadelesini kazanmamız mümkün değildir. Ak Parti teşkilatları gerek seçim dönemlerinde üzerine düşeni yapmasıyla gerek seçim sonrasında Türkiye’nin bu onurlu mücadelesinde sivil irade üzerinde vesayet odaklarının girişimlerine karşı en güçlü cevabı vermiştir. 
Türk Milleti her türlü çabaya rağmen içeriden ve dışarıdan tefrika sokmak isteyenlere karşı tek yürek olmasını bilmiştir. Bugün biz İstiklal Savaşı’ndaki mücadele ruhunu yaşatıyoruz. 
AK Parti Atakum ve tüm Samsun teşkilatlarının, bu kutlu yürüyüşün, insanlığa “Dünya 5’ten büyüktür” diyen liderin neferleri olarak, birlik beraberlik içerisinde, geleceğe çok daha emin adımlarla yürüyeceğine inanıyorum.”
 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER