Hasan Basri Kurt Bayram Ziyaretlerinde Bulundu

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Ramazan Bayramının 1. Gününü hemşehrileri ile birlikte bayramlaşarak geçirdi.

Hasan Basri Kurt Bayram Ziyaretlerinde Bulundu

Bayram Namazını Fevzi Çakmak Camiinde kılan ve namaz ardından cami cemaati ile bayramlaşan Milletvekili Kurt ardından Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin programına katılmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesine geçti. Burada yapılan bayramlaşmanın sonrasında Ak Parti Samsun İl Başkanlığı’na geçildi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere Samsun Milletvekilleri ve Belediye Başkanları ve teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleşen bayramlaşma töreninde birlik mesajı verildi.

Milletvekili Hasan Basri Kurt ilçe ziyaretlerine Ondokuzmayıs’a giderek başladı. Burada Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı tarafından karşılanan Kurt, ilçe binasında gerçekleştirilen bayramlaşmada vatandaşlar ile tek tek sohbet etti.

Ondokuzmayıs’tan ayrıldıktan sonra Bafra’ya geçen Milletvekili Kurt burada yoğun bir ilgiyle karşılandıktan sonra İlçe Başkanlığında Belediye Başkanı Zihni Şahin ve İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile birlikte Bafralılarla bayramlaştı. Yaptığı konuşmada ünlü şair Yahya Kemal Beyatlı’nın Süleymaniye’de Bayram Sabahı şiirinden mısralar okuduktan sonra “Daiş terör örgütü kutsal topraklarımızda bile masumları öldürmekten geri durmuyor ve dinimizin adına leke düşürmeye çalışıyor. Gerçek Müslümanlık canlı bombalarla insan öldürerek değil burada olduğu gibi kucaklaşarak, muhabbetle sevgiyle kurulan insani ilişkilerle birbirimizi anlamakla olur” diye belirtti.

Ziyaretlerine devam eden Milletvekili Hasan Basri Kurt, Bafra’dan sonra Alaçam ilçesinde hemşehrileri ile bayramlaşmaya devam etti. İlçe Başkanı Ali Şengül ve Belediye Başkanı Hadi Uyar ile birlikte ilçe binasına geçtikten sonra burada hemşehrileri ile tek tek bayramlaşan Milletvekili Kurt vatandaşların sorularına tek tek cevap verdi.

Bayramın ilk gününün son ilçe ziyaretini Yakakent’e yapan Milletvekili Kurt burada İlçe Başkanı Sefer Tek ve Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma tarafından karşılandıktan sonra ilçe binasında gerçekleştirilen bayramlaşmadan sonra bir süre vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Kurt, “Yakakent adeta bir şantiyeye dönüşmüş durumda. İlçede yatırımlar ve hizmetler son sürat devam ediyor” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER