Hamsinin fiyatı da kendisi gibi yerinde durmuyor

Bu yıl az olduğu söylenen ve çıkan miktara göre fiyatı her gün değişen hamsinin kilosu bu gün 10 lira.

Hamsinin fiyatı da kendisi gibi yerinde durmuyor
Kışın vazgeçilmez besinlerinden olan hamsinin fiyatı da kendisi gibi yerinde durmuyor. Fiyatında her gün değişiklik yaşanan hamsinin kilosu bugün 10 liradan satılıyor. Bu yıl hamsinin az miktarda olduğunu söyleyen Samsunlu balıkçılar, hamsi fiyatının havaların durumuna ve miktarına göre değiştiğini belirtti.

Bugün hamsinin kilosunu 10 liradan sattıklarını söyleyen Saathane balıkçı esnaflarından Batuhan Çağlar, "Fırtınalardan dolayı hamsi az çıkıyor. Bu yıl palamut bolluğu olduğu için hamsinin fazla olması beklenemez. Şu anda olduğu gibi az ve pahalı. Hamsinin miktarı değişince, fiyatlar da ona göre her gün değişiyor. Bugün hamsinin kilosu 10 lira. Diğer balıkların fiyatları; kefal 10 lira, tirsi 7 lira, sarıkanat 20 lira, çupra 20 lira, somon 15 lira, kalkan 60 lira ve mezgitin kilosu da 7 lira" dedi. 

Havaların durumu balık fiyatlarını etkilediğini söyleyen balıkçı esnafı Kadir Topal, "Deniz güzel olunca hamsi çıkıyor. Fiyatı da ona göre değişiyor. Havalar iyi olduktan sonra hamsinin fiyatı düşük olur. Hamsi fazla çıkarsa vatandaşlar da bol bol hamsi tüketir" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER