Halk Oyunları'nda Terme'nin Gururu

Katıldıkları yarışmada 2 ekiple de 1'inciliğe uzanan Terme Anafartalar Okulu’nun yöneticileri ve öğrencileri, Belediye Başkanı Şenol Kul’u ziyaret etti

Halk Oyunları'nda Terme'nin Gururu

Terme Anafartalar Ortaokulu  Halk Oyunları Kulübü,  Anafartalar Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüpler Arası Halk Oyunları İl  Birinciliği yarışmasına katıldı. Eğitmenler Erol Alan ve Suna Alan nezaretinde, 2 ekiple katıldıkları yarışmada Gençler Kategorisi, Geleneksel Düzenlemesiz ve Geleneksel Düzenlemeli dallarında 'İl 1'incisi' olan öğrenciler büyük gurur yaşattı.

Anafartalar Ortaokulu Müdürü Tuncay Sezgin, Halk Oyunu Çalıştırıcısı Erol Alan, okul idarecileri, Terme Çay Mahallesi Muhtarı Sabri Ergen, okul öğrencileri Gamze Nur Uzun, Ahmet Çakır, Sevgi Nur Aydın ile birlikte Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.

'DAİMA YANLARINDAYIZ'

Başkan Kul'un yarışmalarda kendilerine büyük destek verdiğini söyleyen Okul Müdürü Tuncay Sezgin, "Bu nedenle sayın başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi. Başkan Şenol Kul ise, "En büyük hizmet eğitime verilen hizmettir. Bizler çocuklarımızın arzu ettiği eğitimi alabilmesi adına gayret sarf ediyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin önünü açmaya çalışıyoruz. Eğitim her şeyin başında geliyor. Bunun için her türlü imkan seferber edilmelidir. Bundan sonra da çocuklarımızın iyi yetişmeleri ve ilçemizi dışarıda başarı ile temsil edebilmeleri için her türlü gayreti göstereceğiz" diye konuştu.

Başkan Kul ayrıca,  Ordu ilinde yapılacak olan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Halk Oyunları Bölge Birinciliği yarışmasında Samsun ilini temsil edecek öğrencilere şimdiden başarı diledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER