Halef Ve Selef Kapıştı

Atakum Belediyesi'nin önceki imar sorunlarından dolayı 3-5 yıl sonra 50-60 milyon TL'lik ceza ile karşı karşıya kalacağını belirten İshak Taşçı'ya yanıt veren eski Başkan Metin Burma, "O zamanlar yasalar ve yönetmelikler onu gerektiriyordu" dedi

Halef Ve Selef Kapıştı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Atakum'da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri' konulu Atakum Çalıştayı'nda eski dönem belediye başkanı Metin Burma'ya yönelik sözlerine yanıt gecikmedi.


YASALARDAN KAYNAKLANDI

Atakum Belediyesi'nin önceki imar sorunlarından dolayı 3-5 yıl sonra 50-60 milyon TL'lik ceza ile karşı karşıya kalacağını, Atakum Belediyesi'nin ilk yapılan düğün salonu olan Atakum Eğlence Merkezi'nin önündeki araziden dolayı şu anda  2 milyon TL'lik bir dava ile mahkum edildiğini  söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya yanıt veren, önceki dönem belediye başkanı Metin Burma, "Sanki düzenleme ortaklık payını  yüzde 25 olarak biz düşük almışız da sorunlar oradan kaynaklanmış. O zamanlar yasalar ve yönetmelikler onu gerektiriyordu" dedi.

TORBA YASA YÜZÜNDEN OLDU

Düğün Salonu ve önündeki otoparkla ilgili konuda, eski başkan Adem Bektaş'ın açıklama yapmasının daha doğru olacağını dile getiren Burma, "Zira eser onundur. Biz kimsenin yaptıklarına, biz yapmışız gibi algı yaratmayız. Evet benim son dönemimde, Belediyeye henüz geçmemiş kamusal alanlarla ilgili fiili el atma olmamış olsa dahi çıkartılan torba yasaya dayanarak bir çok dava açılmıştır. Düğün salonunun önündeki otoparkla ilgili çözüm için hazırladığımız proje Belediyenin arşivindedir akıbeti ne olmuştu diye oradan araştırmayı öneririm. O dönemlerde bu konularla ilgili birçok demecim olmuştur. O torba yasa daha sonra değiştirilmiştir. Ben biliyorum ki, çağdaş kentler yaratacak yeterli yasal alt yapımız yoktur. Çözüm yasal düzenlemeden geçer" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER