Hak-İş'ten Karaduman'a ziyaret

Gerçekleştirilen ziyarete Hak-iş il Başkanı Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun ve Hak-iş’e bağlı sendikaların il yöneticileri katıldı.

Hak-İş'ten Karaduman'a ziyaret

Hak-iş il Başkanı Ziya uzun; Ak parti genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ataması yapılan Ak parti il başkanı Av. Hakan Karaduman’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu ve görevinde başarılar diledi, Önümüzdeki dönemde Samsun’umuz için başarılı çalışmalar yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.

KADRO MÜCADELESİ

Hak-iş olarak Kadro mücadelesini anlatan UZUN; “2014 yılında Ankara’da yaklaşık 6 bin üyemizin katılımıyla büyük bir toplantı yaptık başlattığımız çalışmalar neticesinde Taşeron arkadaşlarımızın Kıdem tazminatı ve yıllık izinlerinin asıl işveren tarafından karşılanması için 6552 sayılı Taşeron yasası meclis de kabul edildi. Bununla beraber sendikaya üye olan işçilerimize Toplu iş Sözleşmesi yapma hakkı verildi ve hali hazırda almakta oldukları maaşların üzerine sendikal maddi haklar eklendi işçilerimiz bu haklardan dolayı çok memnun kaldılar. Mücadelemize devam edip olmazsa olmazımız kadro hayallerimizin gerçekleşmesi için her platformda bu konuyu dile getirdik. Son olarak Cumhurbaşkanımızın talimatından sonra Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye’deki yaklaşık 1 milyona  yakın Taşeron işçilerimiz kamuda sürekli işçi kadrolarına atamaları yıllardır hayalini kurduğumuz şekilde gerçekleştirilmiştir. KİT’ler de ve Yemekhanelerde çalışan arkadaşlarımızın kadro’ya geçme noktasındaki sorunun da aşılacağına inanıyorum” dedi.

KADRO TEŞEKKÜR

Uzun; “Biz Hak-iş olarak her zaman haklının yanında olduk Hak mücadelesi verdik. Ak parti iktidarının atmış olduğu haklı adımların her zaman arkasında ve destekçisi olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum. Hükümetimizin özverili çalışması neticesinde Taşeron meselesinde gelinen son nokta da kamu kurumlarında çalışan taşeron arkadaşlarımızın yüzleri artık gülüyor Kadrolu işçi olmanın sevincini ve mutluluğunu aileleriyle birlikte yaşıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Bakanlarımızın özverili çalışmalarının neticesinde Taşeron meselesini çözmüş olmaları bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Başbakanımız Sayın çalışma bakanımız Sayın maliye Bakan’ımıza Ak parti il Başkanlığı’na ve dört yıldır saha da bunun emeğini veren Hak-iş Konfederasyonu genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan bey’e Tüm üyelerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER