'Hainlere karşı dün olduğu gibi bugün de mücadele devam ediyor'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

'Hainlere karşı dün olduğu gibi bugün de mücadele devam ediyor'

Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk'ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür diyen Başkan Yılmaz, Türk Milletinin Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne kasteden, cennet vatanımızı bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı "Kurtuluş Savaşı Ruhu" ile mücadele ettiğini dile getirdi.

Başkan Yılmaz, “Milletimiz Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi demokrasimizi hedef alan iç ve dış düşmanlara karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde verdiği destansı mücadeleyi bugün de sürdürüyor.” diye konuştu.

Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürdüğünü kaydeden Başkan Yılmaz, "Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine eriştirmek hepimizin ortak hedefidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum" dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER