HADEF kahvaltıda bir araya geldi

Havza Dernek Federasyonu (HADEF) Kadın kollarının İstanbul İkitelli federasyon merkezinde düzenlediği kaynaşma ve tanışma kahvaltısında, Samsunlu kadınların derneklerdeki aktif çalışmaların önemi vurgulandı.

HADEF kahvaltıda bir araya geldi
HADEF Kadın Kollarının organize ettiği kahvaltı programına, federasyonun yönetiminde aktif görev alan Havzalılar ve kadın kolları yöneticileri katıldı.
Kadın Kolları Başkanı Seyhan Gökmen, yaptığı konuşmada Samsunlu kadınların başarısından söz ederek, “Bayanlar olarak bir araya gelerek güzel etkinlikler yapıyoruz. Derneklerde artık Samsunlu bayanlarımız etkin çalışıyor. Kadınlarımızda derneklerde görev almada çekiniyordu. Bu çekinmeleri yendik. Tüm Samsunlu kadınlara ulaşarak sosyal hayatın içinde her yönden yer almayı hedefliyoruz.” dedi. Kahvaltı malzemelerini Samsunlu kadınların imece usulüyle, kendi el emeği ile yaptığı da aktaran Başkan Gökmen, “Hamarat ve becerikli Samsunlu kadınımız bir organize olduğunda hızlıca katkı sağlıyor. Bu da gösteriyor ki bayanlarımız fedakârca çalışıp birlikte güzel işler başarabiliyor. İşlerimize sevgiyi ve paylaşmayı da katınca, dernekçilik de bayan etkinlikleri harika oluyor. ”diye düşüncelerini dile getirdi.
HADEF Başkanı Enver Şahin federasyon olarak Kadın Kollarının çalışmalarını çok önemsediklerini, kadın kollarını güçlendirmek için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Faydalı programlar yapınca, bayanlarımız dernekçiliği sevdi. Bizlerde kadınlarımıza imkânlar ölçümüzde daha çok etkinlik yapmaları için çalışıyoruz. Kadın kollarımızın bir yerlere getirmede önemli mesafe kat ettik. Artık İstanbul’da kadın kollarımızda hissediliyor. ”dedi.
HADEF Kurucu Başkanı Fikret Bıyık’da, federasyonu 2014 yılında yoğun çalışarak Havzalıları tek çatı altında daha güçlü toparladıklarını anlatarak, “Biz dernekçilik de hemşerilerimiz için gönlümüzü verdik. Beklentisiz olduk. Yeri geldi dernekçilik de koşturmaktan ticari işlerimizi ihmal ettik. Dernekçiliği gösteriş için değil, sevdiğimizden yapıyoruz.” şeklinde konuştu.
Kahvaltı programının ardından HADEF aylık istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda HADEF tarafından Ocak ayı sonunda yapılacak olan Tirit programının ön görüşmeleri yapıldı.
HADEF Başkanı Enver Şahin düzenlenecek olan tirit gecesinin geniş kapsamlı planlandığını belirterek; “İlçemizin tanımı için HADEF olarak elimizden geleni yapmaktayız. Bu çalışmalar kapsamında Havza Belediye Başkanımız Murat İkiz’inde katılımı ile büyük bir tirit gecesi organize etmek için çalışmalarımıza başladık.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER