Gülsan sanayi sitesi kaldırılıyor

Samsun Gülsan Sanayi Sitesi'nde istimlak çalışmaları başladı. Projenin tamamlanmasıyla 6 ay içeresinde yıkıma geçilecek.

Gülsan sanayi sitesi kaldırılıyor

Samsun'da bulunan Gülsan Sanayi Sitesi'nde istimlak çalışmaları başladı. 200 dönüm arazi üzerinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesinde çalışmalara start verildi. İstimlak çalışmalarının ardından 6 ay içeresinde yıkım çalışmalarına başlanacağı açıklandı.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesi'yle ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz; "Gülsan Sanayi Sitesi'nde hiçbir yapılanmaya müsaade etmeyeceğiz . Yeşil alan ve parklar olacak. Samsun'un en büyük camiilerinden biri olacak olan Selatin Cami burada yapılacak. Oradaki esnaflarımızı İlkadım, Örnek, 19 Mayısı sanayi sitelerindeki iş yerlerine yerleştireceğiz. Büyük işletmesi olanlar için Ankara yolunda yer göstereceğiz. Samsun’un önünde duran bu görsel kirlilik tamamen ortadan kalkacak. Kent estetiği ile bütünleşen proje olacak ve herkes bu projeyi örnek alacak." diye konuştu.

Selatin Cami anlamı (Osmanlı padişahlarınca ya da padişah eşlerince yaptırılan büyük, görkemli cami)

gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER