Gözler Demircan ve Kılıç'ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Temmuz'da açıklayacağı kabinede 4 ismin bakanlık için vekillikten istifa edeceği söylentileri, parti kulislerini hareketlendirdi. Adı geçen vekiller arasında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve eski Bakan Akif Çağatay Kılıç da var

Gözler Demircan ve Kılıç'ta

24 Haziran seçimlerinin ardından harekete geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Temmuz'da Meclis'te yemin edip yeni kabineyi açıklayacak.

YENİ BAKANLAR KİM OLACAK?

"Yeni Bakanlar Kurulu'nda kimler yer alacak?" sorusu AK Parti kulislerini hareketlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı Bakanlar Kurulu'na ilişkin tartışmalar sürerken, AK Parti'den 4 vekilin bakanlık için istifa edeceği iddia ediliyor

KALIN KABİNEDE İDDİASI

AK Parti Kulisleri 9 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni Bakanlar Kurulu'na kilitlendi. Kulislerde Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

4 İSİM İSTİFA EDECEK

Öte yandan AK Parti'de milletvekili seçilen 4 ismin de Bakanlık için vekillikten istifa edeceği belirtiliyor. Bu 4 milletvekilinden birinin İstanbul Birinci Bölge'den Meclise giren Enerji Bakanı Berat Albayrak olacağı ifade ediliyor. Diğer 3 isim içinse 5-6 vekilin adı geçiyor.

GÖZLER DEMİRCAN VE KILIÇ'TA

Kabinede yer alacağı için istifa edecekleri belirtilen milletvekilleri arasında mevcut bakanlardan kimlerin yer alacağı da merakla bekleniyor. Halen Sağlık Bakanı olarak görev yapan Ahmet Demircan'ın kabinede yer alıp almayacağı merak konusu oldu. Adı kabinede yer alması beklenen isimler arasında geçen diğer bir milletvekili de eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç. Erdoğan'ın yeni kabinede uzun yıllar birlikte çalıştığı Kılıç'a yeniden Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevlendirebileceği konuşuluyor.

Gazete Gerçek: Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER