Göreve hazırız

Gazi engelli okçu Mustafa Ak, terörle mücadeleye her zaman katılabileceğini söyledi.

Göreve hazırız

Şırnak'ta 1994 yılında vatani görevini yaparken mayına basması sonucu gazi olan dünya şampiyonu engelli okçu Mustafa Ak, terörle mücadeleye her zaman katılabileceğini söyledi.

ŞAMPİYON SPORCULAR YETİŞTİRİYOR

Mayına basması sonucu bir ayağını kaybeden, o dönem Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki (GATA) tedavi sürecinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören 47 yaşındaki Ak, 2001 yılında tanıştığı okçulukta 2009 yılında dünya şampiyonluğuna ulaştı.  

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Samsun Okçuluk Kulübünde gönüllü olarak antrenörlük yapan Ak, kendisi gibi şampiyon sporcular yetiştirmeye çalışıyor. 

TSK BAŞARI İLE BİTİRECEK

Ak yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın başarı ile biteceğine inancını dile getirdi. 

Devletin tam zamanında bölgeye harekat düzenlediğini belirten Ak, Türk askerinin bu görevi en iyi şekilde yapacağını vurguladı.

Bu operasyon bizim askerimiz için bir eğitim niteliğinde

Türkiye'nin yıllardır terörle mücadele ettiğine dikkati çeken Ak, "Artık bu mücadele uluslararası boyuta taşındı. Suriye'deki unsurlar büyük tehdit oluşturmuştu. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz yapması gerekeni yaptı. İnşallah en az kısa zamanda orayı temizleriz. Görevdeki askerlerimiz ve komutanlarımız bu işin üstesinden gelecektir. Bu operasyon bizim askerimiz için bir eğitim niteliğinde." ifadesini kullandı.

Terör gazisi olarak desteğe hazırız

Bir gazi olarak her zaman göreve hazır olduğunu vurgulayan Ak, şunları kaydetti:

"Bir terör gazisi olarak desteğe hazırız. Biz Türk ordusu olarak daima güçlüyüz. Bunu da bu operasyonla tüm dünyaya göstermiş olacağız. Bizim gücümüzü görecekler. Türk halkı ve Türk ordusunun ne kadar kenetlendiğini tüm dünyaya göstermiş olduk. Kurtuluş Savaşı zamanındaki gibi Fatma bacılarımız, teyzemiz kurbanını kesip askerlerimize ikram etti. Askerlerimize devamlı dua ediyoruz. Biz de gazi olarak göreve daima hazırız. Yaşımız ne olursa olursa olsun göreve her zaman hazırız."

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER