Gönüllü İtfaiyeciler Can Kurtaracak

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın Gönüllü İtfaiyecilik Yönetmeliği kapsamında köylerde verdiği eğitimler hızla devam ediyor.

Gönüllü İtfaiyeciler Can Kurtaracak

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından halkın bilinçlendirilmesi kapsamında, Yangın, Trafik Kazaları, Ev Kazaları, Deprem konularında doğru müdahale ve doğru hareket tarzıyla Can ve Mal Kayıplarını en aza indirmeyi amaç edinen eğitimler sonucunda eğitime giren vatandaşlar acil durumlarda can ve mal kaybının önüne geçmek için hazır hale geliyor.

KÖYLERDE EĞİTİM SONUÇ VERİYOR

2016 yılı içerisinde yapan Eğitim Faaliyetleri kapsamında Vezirköprü Kuruçay Mahallesi, Çarşamba Kocaman başı Mahallesi, Bafra Dikencik Mahallesi, Ondokuz Mayıs Ormancık ve Kuşçular Mahallelerinde “Gönüllü İtfaiyecilik” kapsamında eğitimler verilmeye devam ediyor.

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİ OLACAKLAR

Şu ana kadar yapılan Gönüllü İtfaiye Eğitimlerine katılan 35 kişi eğitimlerini bitirdiklerinde, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan Gönüllü İtfaiyeci Eğitimi Kurs Katılım Belgesi almaya hak kazanarak gönüllü itfaiyeci olacaklar.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER