Gönüller Dualarla Ağızlar Lokumlarla Tatlandı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Berat Kandil’inde Selahiye Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Gönüller Dualarla Ağızlar Lokumlarla Tatlandı

Berat Kandili dolayısıyla İlkadım ilçesinde bulunan camiler doldu taştı. Belediye ekiplerince ilçe sınırları içerisinde 25 ayrı noktada 15 Bin özel olarak kutulanmış lokum dağıtıldı. 

İLKADIM’DA BERAT KANDİL’İ PROGRAMI
Berat Kandili programı Selahiye Camii’nde İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un katılımı ile idrak edildi. Berat Kandili programında Kuran-ı Kerim, kaside ve salavatı şerifler okundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, cami çıkışında cemaattin kandilini kutlayarak Belediye tarafından kurulan özel çadırda vatandaşlarla sohbet etti. Berat Kandili münasebetiyle İlkadım Belediyesi ekipleri tarafından 25 ayrı noktada 15 bin adet özel paketlenmiş lokum vatandaşlara ikram edildi.

BAŞKAN TOK; “DUALARIMIZ MAĞDUR VE MAZLUMLAR İÇİN”
Kandil gecelerinin insanlara her türlü kötülüklerden ve haksızlıklardan uzak durmayı öğrettiğini söyleyen Erdoğan Tok, "Ramazan ayının müjdeleyicisi olan Berat Kandili, İslam Alemi için bir berat gecesi olması vesilesi ile çok önemli bir gecedir. Böylesi manevi duyguların doruğa ulaştığı müstesna zamanları hem şahsımız hem de dünyadaki mazlum ve mağdurlara edeceğimiz dualarla iyi değerlendirmeliyiz. Biz de böylesi müstesna gecelere ulaşmanın şükrü ile ibadetimizi yaparken siz değerli hemşerilerimizle bir arada olmak istedik. Ramazan ayının taçlanacağı Berat Kandil’ine bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Allah bu mübarek gecenin hürmetine devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirsin” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER