Golf Sahası Açılıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Batı Park Dolgu Alanı’na yapılan Samsun Golf Antrenman Sahası ve Golf Akademisi Cuma günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla açılıyor

Golf Sahası Açılıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'u Karadeniz Bölgesi'nin Golf merkezi yapmaya hazırlanıyor.Türkiye'nin ilk, bölgenin de tek resmi olması özelliğini taşıyan golf sahası için geri sayım başladı. 

SAMSUN ULUSLARARASI OLİMPİYATLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Golf alanındaki son hazırlıkları inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Golf Sahası'nın Cuma günü açılacağını söyledi. Golf alanının Samsun'un prestijini yükselttiğini kaydeden Yılmaz, "Gençlik ve Spor Bakanımız Çağatay Kılıç beyin de büyük çabalarıyla Samsun'umuzda bir çok spor alt yapıları hizmete girdi ve golf eksikliği ortaya çıktı. Golf de turizm iddiası olan şehirlerin muhakkak yapmaları gereken ve talep edilen bir alt yapı projesi idi. Biz de 2017 olimpiyatlarında da kullanmak üzere deniz dolgusu yaparak yarattığımız rekrasyon alanımızı golf alanına döndürelim dedik ve burada yaptığımız 200 dönümlük deniz dolgusunu büyüterek 9 çukurlu bir golf sahası yapılacak şekilde projemizi revize ettik. Ancak biz 9 çukurlu golf sahamızı yapalım olsun bitsin demedik. Uluslararası müsabakaların yapılabilmesi için golf sahalarının mutlaka 18 çukurlu olması gerekiyor. Biz bu kararı da cesaretle verdik ve şu an 18 çukura çıkarma çalışmalarımızı ve alt yapı inşaatımızı bitirmek üzereyiz. 2016'nın sonunda 18 çukurluk alan dolgusu ve golf sahası içerisinde yer alacak hizmetler bitmiş olacak. Kış ayında da çimlemesini yapacağız ve 2017 Olimpiyatlarında Golf Sahamızda uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacağız" diye konuştu. 

AÇILIŞA DIŞİŞLERİ BAKANI DA GELİYOR

Golf Sahası'nın Cuma günü açılacağını belirten Yılmaz,"Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu beyi de açılışa davet ettik. Kendisinin de golf sporuna olan ilgisi ve merakını hepimiz biliyoruz. İnşallah onun da katılımı ile burada güzel bir açılış kokteyli gerçekleştireceğiz. Onun dışında golfe gönül vermiş iş dünyamızdan bir çok Samsun'da olacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER