Göksel, 'Terörle mücadele sürecek'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gündeme ilişkin gerçekleştirdiği toplantıda, “AK Parti olarak terörle mücadelemiz devam ediyor. Milli silahlarımızla terörle mücadele ediyoruz” mesajı verdi.

Göksel, 'Terörle mücadele sürecek'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, gündem değerlendirmesinde bulundu. AK Parti İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Göksel, AK Parti’nin ilk hedefinin terörle mücadele olduğunun altını çizdi. Ülkenin ve dünya gündeminin oldukça hareketli olduğunu ifade eden Göksel, “Türkiye Cumhuriyeti, sınırları içerisinde terörle haşır neşir olmadan bulunduğu yerde onu yok etmenin yolunu arıyor. Milli silahlarımızla ve kendi güvenlik güçlerimizle, adı ne olursa olsun tüm terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. En son İdlib olayında da oradaki terör unsurları halledildi. Güneyimizdeki bir referandum sonucu oluşan bir gerginlik meydana geldi. Dirayetli duruşumuzla ve diğer komşularımızın desteğiyle mücadele verdik. Tabii ki şunu net olarak söylememiz lazım: Terörü destekleyen unsurların karşısında Türkiye Cumhuriyeti kararlılıkla duracaktır. Biz insanımızın refahı için ne gerekiyorsa yapmak zorundayız” diye konuştu.

2019 HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

AK Parti’nin Samsun’daki çalışmaları hakkında da bilgi veren İl Başkanı Muharrem Göksel, “Biz parti olarak önümüzdeki 2019 seçimleri için çalışmalarımızı başlattık. Tüm teşkilatımız sahada ve çalışmalar aralıksız sürüyor. Biz halkımızla beraber yaşıyoruz ve halkın arasından gelmişliğin verdiği rahatlıkla hareket ediyoruz. Biz ne kadar milletle beraber hareket edersek AK Parti de o kadar hürmet görüyor. Tabii ki seçimlerdeki hedefimiz yüzde 50 artı 1’i almak. Yüzde 50’yi geçmek için de halkın refahını arttırıp onlara hizmet edip ve onlarla gönül bağı kurmaktır. Biz onların gönlünü yapacağız ve yüzde 50’yi geçeceğiz. Biz bu seçimlere hazırlanırken, mazlumların umudu olan partimizin onlara umut olmasını devam ettirmek için hazırlanıyoruz. İnşallah tökezlemeden yolumuza devam edeceğiz. Bize ayın başından itibaren muhtemelen bir davet olacak ve biz de bu davet sonucunda ilçe kongrelerimizin tarihini alacağız. Şimdi tarihlerini belirledikten sonra da inşallah kongrelerimizi de AK Parti’ye yakışır bir şekilde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

SAMSUN'DA İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL

Bazı illerdeki belediye başkanlarının istifa etmesi konusuna da değinen Göksel, “Belediye başkanlarının istifası şu an gündemde. Gazetelerde de görüyoruz. Bununla ilgili Samsun’da düşünülen veya düşünülmekte olan hiçbir şey yok. Bu konuya da bu şekilde açıklık getirmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER