Göksel, son noktayı koydu

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, son günlerde yapılan gerçek dışı söylemlere dikkat çekerek, “Bizim il ve ilçe belediye başkanlarımız konusunda herhangi bir değişiklik şu anda yok” dedi.

Göksel, son noktayı koydu

AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun’da il ve ilçe belediye başkanları konusunda herhangi bir değişikliğin şu anda söz konusu olmadığını söyledi. 
Ankara'da gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları Toplantısı’na katıldıktan sonra gündeme dair açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, bazı basında çıkan bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

"Herkes kendi iç çekişmelerini bir tarafa bırakıp mücadele edecek"
Türkiye'nin kaderi ile AK Parti'nin kaderinin birleştiğini söyleyen Başkan Göksel, "Bu 15 Temmuz sürecinden sonra daha da fazla ortaya çıktı. Biz çalışmalarımızı milli menfaatler üzerine çalışmalarımızı yapıyoruz. Hükümet olarak her yerde milli üretime destek veriyoruz. Özellikle bizim tembellik yapmamamız lazım. Herkes tembellik yapabilir ama ülkeyle kaderi birleşmiş AK Parti kesinlikle tembellik yapamaz. Bizim tembellik yapmaya hakkımız yok. Biz çok fazla çalışacağız. Herkes kendi iç çekişmelerini bir tarafa bırakıp; ülkenin menfaatlerini önde tutmak için mücadele edecek. Özellikle bu dönemde herkes ağzına geleni konuşuyor. Ağzımızdan çıkan sözlere dikkat edeceğiz. Ne birbirimizi yaralayacağız ne de kıracağız. Biz özellikle milletimizi çok umursamak zorundayız. Milletimizin ne dediğini ne talep ettiğini bilerek hareket etmemiz lazım. Eğer milletin menfaatini önde tutarsak devletin menfaatini de önde tutmuş oluruz. Plansız, programsız olamayız. Her şeyi değerlendirip ölçüp biçmek zorundayız" dedi. 

"Şimdi bir olma zamanıdır"

Basında farklı açıklamalar çıktığını belirten Göksel, "Basında gördüğümüz kadarıyla o öyle açıklama yapıyor bu böyle açıklama yapıyor. Arkadaşlar şimdi birlik beraberlik zamanı. Şimdi bir olma zamanıdır. Bu tür açıklamalar hem memleketimize hem partimize hem davamıza zarar verir. Biz muhalefet ya da iktidar gözetmeksizin vatanın milli manevi çıkarları söz konusu olduğunda beraber hareket etmeliyiz. Bu beraberliği yakaladığımızda Türkiye önünde durulamaz güç olacaktır" şeklinde konuştu.

"AK Parti'de yapılan bir tasfiye değil değişimdir”

AK Parti'nin kongre sürecinin başladığını söyleyen Göksel, "2019'un hazırlıkları bu kongrelerle yapılıyor. 5 tane ilçemizin kongresini yaptık. Diğerlerinin programlarını yapmadan Sayın Cumhurbaşkanımızın istişareyle; önce büyükşehir olmayan illerimizin ilçe kongrelerini bitirilmesi ondan sonra büyükşehirlerin ilçe kongrelerinin yapılması; ardından büyükşehir olmayan illerin il kongreleri sonra da büyükşehirlerin il kongrelerini yapma konusunda karar alındı. Yani bizim önceden verdiğimiz takvim biraz esnemiş olacak. Bunun farklı söylemlerle ilgisi yok. AK Parti'de yapılan bir tasfiye değil. Bu sadece ihtiyaçtan kaynaklanan bir değişimdir. Devam edilen mevcut ilçe başkanlarımızla yine devam edilecek. Kongrelerimiz tek adaylı devam edecek. Değiştirilmesi uygun görülen arkadaşlarımız varsa istişarelerle yeni bir adayla devam edilecek. Bu durum illerde de aynı olacak. Bu arkadaşları bir kenara atacağız anlamı taşımıyor. AK Parti normal bir parti değil. Biz bir dava hareketiyiz. Bu davada kimseyi kaybetme diye bir şey olamaz. Arkadaşlarımızı çeşitli görevlerde değerlendiririz. Bu durum bizim için de geçerli olabilir. Belediye başkanları için de geçerli. İstanbul ve Düzce Belediye Başkanlarımız da olduğu gibi. Bizdeki bir bayrak yarışı. Bizde biri görevi bıraktığı zaman geriye çekilmiyor. Bizim bundan sonraki süreçte hızlı yürümek değil koşmamız lazım. Önümüzdeki seçimler çok önemli" diye konuştu.

"Teşkilat bütünlüğü içerisinde çalışıyoruz"

Yerel yönetimlerle ilgili çeşitli spekülasyonların olduğunu belirten Göksel şunları söyledi: "Belediye başkanları konusunda çeşitli spekülasyonlar var. Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkmıyorsa, Başbakanımızın ağzından çıkmıyorsa, Yerel Yönetimler Başkanımızın ağzından çıkmıyorsa, Samsunla ilgili il başkanının, genel başkan yardımcımızın, bakanımızın ağzından çıkmıyorsa bir söz o kesinlikle doğru değildir. Biz bir teşkilatız teşkilat bütünlüğü içerisinde çalışıyoruz. Herkesin sorumlu olduğu bir konumu var. Bizim ilçe ve il başkanlarımız konusunda herhangi bir değişiklik şu anda yok. Aynı şekilde belediyeler konusunda herhangi bir gazetelerde yazılanlarla alakalı herhangi bir şey yok. Bunları açıklayacak kişiler belli."
AK Parti İl Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya il teşkilatı ve ilçe başkanları katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER