Girişimci adaylarının sertifika heyecanı

Samsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra İş ve İhracat Geliştirme Merkezi ve Samsun KOSGEB Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu sona erdi.

Girişimci adaylarının sertifika heyecanı

Bafra’da açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na katılan 30 kursiyere düzenlenen törenle belgeleri verildi. Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenen belge törenine Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Samsun KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin ve kursiyerler katıldı.


Sertifikalarını alan kursiyerlerle iş planı hazırlama ve mülakat ile ilgili konularda bilgiler aktaran Samsun KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, "Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler, almaya hak kazandıkları Girişimcilik Sertifikaları ile KOSGEB'e iş planlarını sunacak ve kurmayı planladığınız işle ilgili destek talebinde bulunacaksınız. Gerçekleştirmeyi düşündüğünüz iş fikrinin yenilikçi bir fikir olması ve bölge ihtiyaçlarını karşılaması önemlidir. Kurula sunduğunuz projelerde gerçekçi ve samimi olmanız çok önemlidir. Sertifikalarını alacak kursiyerlerimize hayırlı olmasını dilerim" dedi.
Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar kursiyerlere hitaben yaptığı konuşmada, "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgeniz ile iş fikrinizi hayata geçirmeniz bölgemize ve ülkemize ek bir katma değer katacağı gibi her zaman önceliğimiz olan ek istihdam gereksinimine de destek vermiş olacaksınız. Hayalinizdeki iş fikrini gerçekleştirirken siz değerli girişimcilerimize her konuda destek vermeye devam edeceğiz. Almış olduğunuz girişimcilik belgeleri ile gerçekleştireceğiniz iş fikirlerinin bölgemize, size ve ailenize hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından girişimcilik belgeleri törenle kursiyerlere takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER