Giresun Kazası Samsun'u da Yasa Boğdu

Giresun’da yaşanan helikopter kazasında 7 kişi hayatını kaybederken Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun eşi Nuran Doğru ve kızı Berrin Doğru’nun da hayatını kaybetmesi Samsun’u yasa boğdu

Giresun Kazası Samsun'u da Yasa Boğdu

Samsun’da 2009 ve 2012 yılları arasında 3 yıl görev yapan ve Samsun’dan Manisa’ya atanan Mustafa Doğru önceki gün meydana gelen helikopter kazasında hayatlarını kaybettiler. Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, yanında Giresun İl Jandarma Komutanlığı'ndan görevlilerinin de bulunduğu heyetle Alucra'ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete giderken Girasun Alucra yakınlarında meydana gelen helikopter kazasında yaralandı. Helikopterde bulunan Mustafa Doğru'nun eşi Nuran Doğru ve kızı Berrin Doğru ise kazada hayatlarını kaybetti.

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, eşi Nuran Doğru ve küçük kızı Berrin Doğru; Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan, eşi Didem, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan; İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin; Ast Personel Üstçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara ve eşi Semra Kara; Pilot yüzbaşı Hilmi Özer, Pilot üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek.

Helikopterde bulunanlardan İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin, helikopter pilotu yüzbaşı Hilmi Özer, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun eşi Nuran ve kızı Berrin Doğru, Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan’ın eşi Didem Bayhan ve Ast. Uzman çavuş Adem Kara’nın eşi Sema Kara hayatını kaybetti. Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Kurmay Başkanı Binbaşı Ünal Bayhan, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan; Ast Personel Üstçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara, Pilot üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek ise yaralandı.

Samsun’da 3 yıl görev yapan ve her fırsatta Samsun ile ilgili güzel anılarını olduğunu belirten Tuğgeneral Mustafa Doğru 2009 yılında Albay rütbesi ile atandığı Samsun’da İl Jandarma Komutanı olarak 3 yıl görev yaptı. 2012 yılında Manisa İl Jandarma Alay Komutanlığına atanan Doğru Samsun’dan ayrılmasına 25 gün kala yaptığı konuşmada, “Çok değişik yerlerde görev yaptım, değişik ortamlarda bulundum ancak Samsun'da görev yaptığım dönem içinde özellikle yöneticilerimizin, kamu kurum temsilcilerinin ve halkımızın yaklaşımlarından dolayı çok mutluyum” demişti. Giresun’da görev yaptığı dönemlerde Samsun’u sık sık ziyaret eden Tuğgeneral Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın annesinin vefatının ardından Başkan Yılmaz’a da taziye ziyaretinde bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER