Geri Sayım Başladı

2017 yılında Türkiye’de düzenlenecek, dünyanın olimpiyat ve paralimpik oyunlarından sonra en yüksek katılımlı spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatı (2017 Deaflympics) için geri sayım, “365 Gün Kala” etkinliği ile Samsun’da başladı. Organizasyon kapsamında İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları, 18-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında yine Samsun’da düzenlenecek

Geri Sayım Başladı
İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları, bugün Samsun Batıpark Tören Alanı’nda açılış töreni ile başladı. Samsun bu özel organizasyonda, 400’e yakın sporcunun mücadelesine sahne olacak. Şampiyonada Türkiye adına 101 sporcu yarışacak.

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatı için prova niteliği taşıyan İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları masa tenisi, plaj voleybolu, tekvando, karate ve judo dalları olmak üzere toplam 5 branşta gerçekleştirilecek. Müsabakalara karate ve tekvandoda Atatürk Spor Salonu, judoda Hasan Doğan Spor Salonu, masa tenisinde Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu, plaj voleybolunda ise Atakum Sahili’nde kurulan kortlar ev sahipliği yapacak.

Açılış öncesi konuşan Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, “Dünya nasıl zor zamanlardan geçiyorsa ülkemiz de bu zorluklardan geçiyor. Ama bu zorluklara diğer zorluk yaşamlardan çok farklı olarak hayran olmam, sıra dışı cesaretle göğüs gerdiğimiz bir zamana geldik. Olağan dışı günlerde, olağan dışı cesaretlere demokrasiye gösterdikleri sadakat ve bağlılık için halkımıza minnettarız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a önderliği için, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatına gösterdikleri tarifsiz destek için çok özel teşekkürlerimizi iletiriz. Bugün burada her kötülüğe rağmen ve her kötülüğe inat olarak güzel bir dünyanın güzel bir parçası olmak için buluştuk. Bugün burada korku ve kaos içerisinde yaşamamızı isteyenlere neşe ve ahenk içerisinde yaşamakta nasıl kararlı olduğumuzu göstermek için buluştuk. Bugün burada 2017 Samsun 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatlarına bir yıl kala etkinliklerini başlatmak için buluştuk” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER