Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Başkan Yılmaz'ı kutladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı sosyal belediyecilik alanındaki büyük hizmetleri ve Samsun’a yaptığı çalışmalarla bir kimlik kazandırılmasına öncülük ettiği için kutladı.

Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Başkan Yılmaz'ı kutladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı kente yaptığı başarılı hizmetlerden dolayı kutladı.
"Sosyal Politikalarda Gönül Adımları, Samsun’u Dinliyoruz"  programı Samsun'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın katılımıyla, Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonu'nunda gerçekleştirildi. 
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da hazır bulunduğu toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sosyal belediyecilik alanında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
11 yıl önce Türkiye’de ilk Samsun Büyükşehir Belediye’si tarafından başlatılan Evde Bakım hizmeti, engellilere yönelik 5 yıl önce hayata geçirilen Mavi Işıklar Engelliler Kampı hakkında bilgi veren Yılmaz, “Her yaraya merhem her derde deva olmak için gayret ediyoruz. Bu kapsamda bir çok projeyi hayata geçirdik. Belediye olarak bakıma muhtaç kişilerin yaşadığı iki bin eve gidiyoruz. Bu hizmeti yaparken bakıma muhtaç vatandaşlarımızı ve onların yakınlarını incitmemek için büyük hassasiyet gösterdik. Yıl 4 milyon TL bu hizmet için harcıyoruz. Evde bakım hizmetini 11 yıldır veriyoruz ve bu hizmeti Türkiye'de ilk veren belediye olduğumuz için de gururluyuz. Mavi Işıklar projemizle engellilerimizin eve hapsolmasının önüne geçtik.” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK, BAŞKAN YILMAZ’I KUTLADI 

“Ben, özellikle Sosyal Politikalar Başkanı olarak sosyal belediyecilik anlayışını Samsun'da  inşa eden değerli başkanım Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyorum” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık da, "Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'un kimliğini oluşturan belediye başkanımız. Sosyal belediyecilik adına atmış olduğu adımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Özellikle Mavi Işıklar projesi takdire şayan. Başkanımız çok güçlü bir sosyal hizmet ekibi ve kadrosu ile Samsun'da sosyal belediyeciliği inşa etmiş. Şu an içinde bulunduğumuz Çok Amaçlı Salon'u yapmak için bile bir vizyon gerekir. Sosyal belediyecilik alanında atılan bütün adımlar için ben belediye başkanımız nezdinde emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

GercekBizde.com

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER