Genç Milli Golfçü Başkaya'nın Hedefi Büyük

Türkiye Golf Federasyonu’nun İstanbul Klassis Golf Country Club'te düzenlediği Aslı Nemutlu Türkiye Gençler Golf Şampiyonası'nın Gross Bayanlar Şampiyonu Milli Golfçü Elif Esin Başkaya, en büyük hedefini açıkladı

Genç Milli Golfçü Başkaya'nın Hedefi Büyük

İstanbul Golf Kulübü sporcusu Milli Golfçü Elif Esin Başkaya, antrenman için Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin inşa ettiği Karadeniz'in ilk ve tek golf sahasını tercih etti. Usta vuruşlarıyla izleyenleri hayrete düşüren genç golfçü, kendisi hakkında bilinmeyenleri paylaştı. Eğitimine İstanbul Robert Koleji'nde devam eden Milli Golfçü Başkaya, golf sporunun hayatındaki yeri ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

9 yaşındayken babası Murat Başkaya'yı zorla yatağından kaldırarak golf oynamaya götürerek bu sporla tanışan lise son öğrencisi Elif Esin Başkaya, eğitiminden de taviz vermeyerek boş zamanlarında golf oynayarak kendisini geliştirdi. Yıldızı parlayıp başarılar elde edince milli takıma giren Başkaya, şampiyonalarda önemli dereceler elde etti. Dersler kadar golfte de başarılı olan milli sporcu, Türkiye’yi uluslararası Ladies turnuvalarında en iyi şekilde temsil etmek istiyor. Milli takıma da olabildiğince katkı sağlamayı arzulayan Başkaya, ''En büyük umudum ve hedefim, Türk golfünün gelişmesine katkı sağlamaktır.'' diyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER