Gaziler Savaş Gemisinde

Denizyıldızı 2016 Tatbikatı nedeniyle Samsun Limanı'nı ziyaret eden TCG Ertuğrul, Tufan ve Barbaros savaş gemileri Samsunlu şehit yakınlarını ve gazileri ağırladı

Gaziler Savaş Gemisinde

Barbaros Fırkateyni’ndeki yemeğe Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Gemi Komutanı Dnz. Kur. Alb. Mehmet Aytekin, Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi İşlem Astsubayı Erdoğan Kapusuz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şube Başkanı Necati Yılmaz, EMŞAV Üyesi Gazi Polis Memuru Hasan Yıldız, şehit aileleri gaziler ile gemi personelleri katıldı.
Yemeğin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, Gemi Komutanı Dnz.Kur.Alb. Mehmet Aytekin'e derneğin şiltini hediye etti. Ardından yaptığı konuşmada Diril, "Savaşlarda olduğu gibi barışlarda da Deniz Kuvvetlerimizin etkin olduğu malumunuzdur. Bugün burada Deniz Kuvvetlerimize ait böyle savaş gemilerini gördükçe bizlerin ne kadar emin ellerde olduğu ortaya çıkıyor" dedi.
Gemi Komutanı Aytekin ise, "Bizler sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler buralara gelince özellikle sizlerle buluşmak istiyoruz. Bu davetimizi geri çevirmediğiniz için hem kendi adıma hem de gemi personelim adına teşekkürlerimi arz ediyorum" diye konuştu.
Daha sonra gazilere ve şehit ailelerine şapka hediye edildi. Geminin gezilmesiyle program sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER