Garip engel tanımıyor

İşitme Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı oyuncusu Garip Olcaş, takım arkadaşlarından bir özelliği ile ayrılıyor. Garip, hem işitme engelliler hem de özel sporcular milli takımlarında ülkemizi temsil ediyor.

Garip engel tanımıyor

24 yaşındaki Garip Olcaş, 12 yıldır profesyonel olarak masa tenisi oynuyor. Garip, Hong Kong’da düzenlenen 2013 Özel Sporcular Dünya Masa Tenisi Şampiyonası’nda takım olarak şampiyonluk gördü.  2016 yılında Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda ise bireyselde 3’üncülük kazandı. Garip Olcaş bu yıl ülkemizde yapılacak 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Masa Tenisi Milli Takımı’nda mücadele edecek.

Garip’in  çok başarılı ve hırslı bir sporcu olduğunu belirten İşitme Engelliler Masa Tenisi Milli Takım Başantrenörü Gültekin Kartoğlu, “Garip çok neşeli, güler yüzlü, çok da hırslı bir çocuk. Çok çalışkan. Madalya almayı çok istiyor. Samsun’da bayrağımızı göndere çekip bize madalya getirebilecek bir sporcu. Ona ve diğer milli sporcularımıza Deaflympics’te inancımız sonsuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER