Galip Öztürk’ten Arakan’a büyük yardım

Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, Arakan vahşetinde yara sarıyor. Öztürk, Müslümanlar için 1 milyon dolarlık konut yaptıracak

Galip Öztürk’ten Arakan’a büyük yardım

Myanmar'daki silahlı şiddetten kaçan ve Türkiye'nin çabalarıyla tüm dünyanın gündemine oturan Arakanlı Müslümanlara uzanan yardım ellerine önemli bir isim daha katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert çıkışları sonucu BM'nin de dikkatini çeken dramda, büyük acıyı hafifletmek için atılan adımlara, ünlü iş adamı Galip Öztürk'ün de konut desteğiyle katılma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

ARAKAN'A KONUT YAPTIRACAK

Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Arakanlı Müslümanlara nefes aldıracak dev projesini Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam'la paylaştı. Öztürk, Serdar Çam'a attığı twette, "Hocam, Arakan'a 1 milyon dolarla kaç tane kalıcı konut yapabiliriz, yardımcı olabilir misiniz?" dedi.

VAHŞETİN ACISI DİNMEDİ

Mynmar ordusunun saldırısıyla binlerce Müsluman can verdi, binlercesi Bangladeş'e sığındı. Arakan vahşetini tüm dünyaya gösteren Türkiye'nin duruşu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan kampanya tüm dünyada yankı buldu. Boyutları büyük olan vahşetin acısı hala sürüyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER