Galericilere Büyükşehir desteği

Bütünşehir yasasıyla birlikte şehir içi ve kırsaldaki tüm ulaşım sorunları için seferber olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun İkinci el Otomotivciler ve Galericiler Sitesi yollarını da tamamladı

Galericilere Büyükşehir desteği

Kurulduğundan beri konumu gereği ulaşım sıkıntısı çeken Samsun İkinci El Otomotivciler ve Galericiler sitesinin yolları, Büyükşehir Belediyesi tarafından hızla yapıldı. Çalışmaları gören Galericiler Sitesi esnafı yıllardır çözülemeyen yol sorununa bir son veren Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

BAŞKAN KINIK GAZETE GERÇEK’E KONUŞTU

Yıllardır çeşitli sorunlarla mücadele ettiklerini kaydeden Samsun İkinci El Otomotivciler ve Galericiler Sitesi Başkanı İbrahim Kınık, Gazete Gerçek’e konuştu. Kınık açıklamasında, “Biz buraya taşındığımızdan beri neredeyse hiçbir zaman doğru dürüst hizmet alamadık. İnsanlara burayı ulaşım gibi sorunlardan dolayı alıştıramadık. Bundan iki ay öncesine kadar, yollarımız çamur halindeydi. Biz çeşitli kanallar kullanarak sesimizi duyurduk ve sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz duruma el attı. Şu anda gerek Halk Ekmek Fabrikası tarafından, gerekse Ankarayolu tarafından tüm yollarımız siteye kadar beton ve asfalt” dedi.

 

‘İNSANLAR RAHATÇA GELEBİLİRLER’

Daha önceleri yağmurlu havalarda insanların gelmeye çekindikleri bir nokta olduklarını vurgulayan Kınık, “Biz kurulduğumuzdan beri doğru düzgün bir yolumuz olmadı. Buraya gelen insanların araçları da ayakkabıları da çamur içinde kalıyordu. Dolayısı ile halkımız buraya sadece güneşli havalarda geliyorlardı. Şimdi ise durum değişti. Artık ulaşım sorunumuz yok diyebiliriz. Asfaltımız gayet iyi oldu” şeklinde konuştu.

 

‘TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Öte yandan Gazete Gerçek’e konuşan site esnafı da şunları kaydetti: “Burası faaliyete girdiğinden beri eksiklerimizle mücadele ediyoruz. Yağmur yağıyor sel oluyor, toprak kayıyor. İnsanlar ulaşmak istediğinde yollarımız fena halde bozuktu. Şimdi böyle bir sorunumuz kalmadı. Görüyorsunuz, Büyükşehir Belediyesi tabelası hala duruyor. Zemine yapılan beton ve hasır işleri bitti. Şimdi sanıyoruz ışıklandırma ve insanların rahatça medeni bir şekilde yürüyecekleri kaldırım yapacaklar. Buranın tanınması, sevilmesi ve medeni bir ticaret alanı olması konusunda burayı ihmal etmeden programına alan Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Yılmaz’a toplu halde çok teşekkür ederiz. Eskisinden çok daha iyi yollarımızla tüm müşterilerimizi bekliyoruz. Soğuk diyerek gelmemezlik yapmasınlar, dükkanlarımızın tamamı sıcak, çay ve kahve istedikleri gibi içebilirler. Biz tüm site olarak örnek esnaflar olmaya çalışıyoruz.”


‘SAYIN VALİMİZDEN DE RİCAMIZ VAR’


Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek diğer sorunlarını da iletmek istediklerini söyleyen Başkan İbrahim Kınık şöyle konuştu: “Bizim en önemli iki sorunumuz vardı, birisi yol diğeri ise korsan satışlar. Yol sorunumuzu Başkan Yılmaz halletti artık. Şimdi ise sayın Valimiz İbrahim Şahin bey efendiden yardım istiyoruz. Buraya pazar günleri siteye girmeden satış yapan korsanlar oluyor. Bunlar siteye verdikleri 5-10 lirayı hesap edip dışarılara park ediyorlar ve biz bir şey yapamıyoruz. Defalarca büyük kavgalara ramak kaldı ama biz idare etmeye çalıştık. Sayın valimizden ricamız, bu konuya bir el atmasıdır. Burada korsan araç satarak vatandaşın da canını yakıyorlar. Sonra vatandaş da galericiler sitesinden aldım diyor ve olumsuz iz bırakıyoruz. Biz Samsun’da sevilen ve örnek olmak isteyen esnaflarız. Sayın valimiz bize ön ayak olsun. İlgilenenlerden de Allah razı olsun.”

 

Serhat TÜRK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER