Fren yerine gaza basmış

Samsun’da cuma gecesi meydana gelen öğrenci servisinin 5 aracı hurdaya çevirdiği ve şans eseri maddi hasarla atlatılan kazanın, servis şoförünün ilk araca çarptıktan sonra heyecanlanarak fren yerine gaz pedalına basması sonucu meydana geldiği belirlendi

Fren yerine gaza basmış

Samsun'un İlkadım ilçesinde cumartesi gecesi 2. Bulvar Yolu'nda meydana gelen kazada 55 C 0549 plakalı Samsun Fen Bilimleri Okulu'na ait öğrenci servis minibüsü, henüz bilinmeyen bir nedenle önce park halindeki 3 araca çarptı, ardından refüjde bulunan ağaçları yerinden sökerek metrelerce sürüklendi. Servis aracı yolun sonunda ise park halinde bulunan 2 araca daha çarparak güçlükle durabildi. Kazada büyük bir şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, Emniyet Müdürlüğü kazayla ilgili soruşturma başlattı.

SEMİNERLER VERİYORUZ
Samsun Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, Fen Bilimleri Okulları'na ait öğrenci servisi kazasının nasıl meydana geldiğiyle ilgili her kafadan bir ses çıktığını, iddia edildiği gibi sürücünün alkollü olduğu konusunda kesin bir bilgi olmadığını söyledi. Binay, "Bu konuda gerekli denetlemeleri Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü yapıyor. Oda olarak biz sadece yılda 3-4 sefer, servis sürücülerine yönelik seminerler veriyoruz" dedi.

KAZALARDA ÜYELİK İPTALİ YOK
Kazaya karışan servis aracını sahibi değil, oğlu tarafından kullanıldığını dile getiren Binay, "Şu an soruşturma devam ettiği için kesin bir bilgiye sahip değiliz. Servis sürücüsünün alkollü olup olmadığını bilmiyorum. Ancak alkol alınması durumunda, Büyükşehir Belediyesi ve Trafik Şube Müdürlüğü plakasının iptaline kadar gidebiliyor. Bizim tüzüğümüzde odadan çıkarma diye bir düzenleme yok. Sadece yüz kızartıcı durumlarda üyelik iptaline gidiyoruz. Plaka iptali ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor" diye konuştu.

SÜRÜCÜ ALKOLLÜ ÇIKMADI
Bu arada Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre kazada sürücünün alkollü olmadığının tespit edildiği belirtildi. Emniyet yetkilileri, sürücünün ilk araca çarptıktan sonra heyecanlanarak fren yerine gaz pedalına basması sonucu diğer araçlara çarptığını, kazada maddi hasar dışında ölüm ya da yaralanma olmadığını belirttiler.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER