"Fizik Tedavi Ünitesi" hizmete girdi

OMÜ Fizik Tedavi Ünitesi, Kale Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan Tıp Fakültesi Samsun Şehir Sağlık Merkezinde hizmete girdi.

"Fizik Tedavi Ünitesi" hizmete girdi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Samsun Şehir Sağlık Merkezinde “Fizik Tedavi Ünitesi” açıldı. 

100 hasta kapasiteli ünitenin açılışını OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve üniteden sorumlu doktorlar ile öğretim görevlileri yaptı. Rektör Bilgiç, yaşlı vatandaşların yol yükünü azaltmak için açtıkları ünitenin ihtiyaç halinde daha da büyütülebileceğini söyledi.

“Kaliteli ve güvenli bir sağlık hizmeti yürütülecek”

Açılışın ardından ünite hakkında bilgiler veren Bilgiç, “İlk olarak Afrin’de devam eden harekattaki askerlerimize ve ordumuza muvaffakiyet diliyorum. Bugün açacağımız merkezle de özellikle yaşlı hastalarımızın kampüse kadar olan uzun mesafeyi kat etmelerinin önüne geçmiş olacağız. Bu hizmeti de Tıp Fakültemizin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı çalışanları ve doktorları yürütecek. Burada verilen hizmetlerin vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmasında hizmeti olur inşallah. Burası 100 hasta tedavi edilebilecek kapasitede bir merkez. İlgili öğretim üyelerimiz de burada hizmet verecek. Kaliteli ve güvenli bir sağlık hizmeti yürütülecek. İleride bu merkezi daha da genişletme imkanımız olabilir” dedi.

Bilgiç ve beraberindeki heyet daha sonra sağlık merkezini gezdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER