FETÖ'dan gözaltına alınan 25 kişi adliyeye sevk edildi

Samsun'da polislerin yaptığı FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan ve içlerinde doktor, avukat, işamları ve eski rektörün bulunduğu 25 kişi adliyeye sevk edildi.

FETÖ'dan gözaltına alınan 25 kişi adliyeye sevk edildi
Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bir süre önce kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin bağlı olduğu Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı'nın mütevelli heyetine yönelik olarak 5 gün önce operasyon düzenlendi. Samsun polisi bu sabah düzenlediği eş zamanlı operasyonda 25 şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, kapatılan Canik Başarı Üniversitesinin bağlı olduğu Başarı Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfının mütevelli heyeti üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. Y.B, eski Samsunspor yöneticisi ve diş hekimi T.K, eski Büyük Birlik Partisi İl Başkanı M.K. ile avukat Ü.Ö'nün yanı sıra iş adamları K.S, M.T, M.D, Y.G, G.A, B.E, M.N.İ, F.V, M.A.Ö, A.K, N.Y, İ.K, N.A, A.Z.B, A.T, R.A, H.Ç, E.Y, M.G, M.İ.E. ve A.H.G'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sorguları tamamlanan 25 kişi bu sabah adliyeye sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER