Evci Dere'sine İstinat Duvarı

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Evci mahallesi’nin ortasından geçen Evci Deresi'ne taşkın koruma amacıyla istinat duvarı çekiliyor. Belediye Başkanı Şenol Kul “Artık Evci’de yürekler ağızlara gelmeyecek” Dedi.

Evci Dere'sine İstinat Duvarı

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Evci mahallesi’nin ortasından geçen Evci Deresi'ne taşkın koruma amacıyla istinat duvarı çalışmalarına başlandı. Geçen yıl Evci’de yaşanan sel felaketinde mevcut duvarların önemli bir kısmı tamamen yıkılmış kalan kısımları da kullanılamaz hale gelmişti.

Çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgiler alan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul başlatılan taş istinat duvarı çalışmalarının mahalle halkının korkulu rüyası olan sel ve taşkın tehlikesini ortadan kaldıracağını söyledi.

1500 METREDE ÇALIŞMA YAPILACAK

Başkan Kul başlayan duvar çalışmalarında tek taraflı 300 metrelik bölümünün başarıyla tamamlandığını, çift taraflı 1500 metrelik kısımda çalışma yapılacağını kaydetti. Toplamda Evci mahallesinde 4 milyon 245 bin liralık istinat duvarı ihalesi yapıldığını açıklayan Kul “Evci mahallemizde 2015 yılı içerisinde yaşadığımız sel felaketinde tesellimiz can kaybının olmaması idi. Mahalle  içerisinden geçen dere sel ve taşkından halkımıza büyük zarar veriyordu. Ayrıca yaz aylarında etrafa pis kokular yayılmasına sebep oluyordu. Yapılan istinat duvarları ile hem mahallemiz sel ve taşkınlardan korunacak, hem de pis koku ve kötü görüntüyü ortadan kalkmış olacak.” Dedi.

KUL’DAN TEŞEKKÜR

Başkan Kul Evci mahallesinde yapılan çalışmalardan dolayı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu başta olmak üzere Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü yetkililerine de teşekkür etti.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER