Esnaftan FETÖ'ye Yazılı Tepki

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde bir esnaf iş yerinin camına "Terörist başı Fetullah Gülen'i destekleyenler bu iş yerine giremez" şeklinde yazdı.

 Esnaftan FETÖ'ye Yazılı Tepki
15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine vatandaşların tepkisi de sürüyor. Salıpazarı ilçesinde bir esnaf, iş yerinin camına yazdığı yazı ile vatandaşların takdirini kazandı.

Darbe kalkışması sonrasında ülke genelinde demokrasi nöbetleri sürerken bir yandan da vatandaşlar kendilerince tepki göstermeye başladı. Samsun'un Salıpazarı ilçesinde çay işletmeciliği yapan ve belediye eski özel kalem müdürü Bahri Sağlam iş yerinin camına "Terörist başı Fetullah Gülen'i destekleyen ve onun köpekleri bu iş yerine giremez" diye yazdı.

İş yerinin camına yazıyı yazması ile birlikte çok olumlu tepkiler aldığını dile getiren çay ocağı sahibi Bahri Sağlam, "Ülkemi, bayrağımı seven adamım. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk'ü de severim, hayranıyız. Onun için bu terör örgütünü destekleyenler ve onun köpekleri benim işyerime giremez. Bu ilçede yaşıyorum ve çoğunu da tanıyorum ve biliyorum gerektiği zamanda gerekli mercilere bunları bildirmek vatandaşlık görevimizdir” dedi.

Sağlam, darbe kalkışmasının olduğu gece sabaha kadar sokakta nöbet beklediklerini dile getirerek, "Yıllarca insanları öğrenci okutacağız diyerek kandırdılar para topladılar. Aslında terör örgütü kurmuş bunlar. Fetullah Gülen denen insanın geçmişi Ermenidir. ABD onu er geç Türkiye Cumhuriyeti devletine teslim edecektir. Biz Türk halkı olarak bu tip örgütle karşı karşıya gelmedik. Bunlar PKK’dan da beter örgüt. Bizim kendi silahımızla kendi insanımıza silah çekiyor. Cumhurbaşkanı ‘sokağa çıkın’ demeseydi de çıkacaktık ama insanlar Cumhurbaşkanı’nın o söylemine, kendisine inandığı için çıktılar. İnsanlar o ne derse ona inanıyor. İnşallah bu terör örgütü karşısında başarılı olacağız. Biz Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, muhalefete ve halkımıza inanıyoruz ve gerekirse idam cezası çıkartılacak ve en kötü ceza ile cezalandırılacaklar” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER