Esnaf daha güçlü olacak

Samsun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler, Samsun’da bazı esnaf odalarının ekonomik anlamda güçsüz olduğunu belirtirken, bu odaların güçlenmesi için düzenli gelir getirecek projeler hazırladıklarını söyledi

Esnaf daha güçlü olacak

Samsun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler, yeni birlik binasını 18 Mayıs günü geniş katılımla gerçekleştireceklerini belirterek, “2 yıl önce yapılan birlik başkanlığı seçimlerinde vaat ettiğimiz yeni birlik binamızı kısa sürede Samsun esnafına kazandırdık. Yeni binamızın yapımında TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve Başkanvekili Fevzi Apaydın’ın yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da büyük desteği olmuştur. TESK maddi anlamda bina yapımında bizleri yalnız bırakmadığı gibi Büyükşehir Belediyemiz de tüm yasal mevzuatlara önümüzü açmamıza yardımcı oldu. Başkan Yılmaz’ın şahsına ve ekibine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

GELİR GETİREN PROJELER

Başkan Güler, “Bundan sonra yeni projelerle yolumuza devam ediyoruz. Samsun’da birçok esnaf odamız maalesef maddi sıkıntılar içerisinde. Bu odalarımıza birlik olarak zaman zaman destek veriyoruz, fakat tek geliri esnaftan aldığı üye aidatı olan bazı meslek odalarımız personel maaşını dahi vermekte zorlanmaktadır. Bu odalarımıza maddi destek sağlamak amacıyla gelir getiren bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Meslek odalarımıza her ay düzenli bir gelir getiren ve ekonomik anlamda daha güçlü olmasını sağlayacak proje üzerinde çalışıyoruz. Meslek odalarımız ne kadar güçlü olursa esnafının hakkını aramakta o kadar dik durur. Bizlerde meslek odalarımızın güçlenmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER