Eski hastane Adalet Bakanlığı'nın

Terme’de 5 yıldır atıl durumda bulunan eski Terme Devlet Hastanesi’nin Adalet Bakanlığı’na devri, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın devreye girmesiyle Adalet Bakanlığı'na devredildi

Eski hastane Adalet Bakanlığı'nın

2014 yılında tamamlanan Yeni Terme Devlet Hastanesi’nin ardından atıl durumda kalan Eski Terme Devlet Hastanesi’nin denize sıfır binasının Adalet Bakanlığı’na devrine bakanlıktan onay çıkarken, Samsun Sağlık Müdürlüğü son dakikada bu hastanenin Yaşlı Bakım Merkezi’ne dönüştürüleceği gerekçesiyle devir kararına itiraz etmesi sonrası yaşanan kriz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın devreye girmesiyle çözüldü.

GEREKLİ İZİNLER ALINMIŞTI

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adalet Bakanlığı’na Karadeniz bölgesinde Personel Eğitim Merkezi için talepte bulunulmuş ve bu konuda uygun yerler aranmaya başlamıştı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve AK Parti Terme İlçe Başkanı Ali Kılıç ile birlikte geçen nisan ayında eski hastanede incelemede bulunmuş ve eski hastane binasının devriyle ilgili Adalet Bakanlığı’ndan da izinler alınmıştı.

SORUNU BAKAN DEMİRCAN ÇÖZDÜ

Samsun Adliyesi'nin talebine rağmen devir işlemi gerçekleştirilemeyince, sorun Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a iletildi. Demircan'ın onayının ardından toplam 22 bin metrekare üzerinde 4 katlı, 16 bin metrekare kapalı alana sahip olan eski Terme Devlet Hastanesi'nin Adalet Bakanlığı'na devri önünde herhangi bir engel kalmadı.

EĞİTİM MERKEZİ İÇİN UYGUN BİR YER

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Personel Eğitim Merkezi olması amacıyla Eski Terme Devlet Hastanesi’nin çok uygun bir yer olduğunu belirtti. Samsun-Ordu karayolunun kenarında yer alması ve denize sıfır bir konumda bulunmasından kaynaklı binayı beğenen Başsavcı Ahmet Yavuz, binanın personel eğitim merkezi olması yönünde gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Gülsüm ATİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER