Esen'den Yılmaz'a tam destek

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, ilk ve ortaöğretimde tekli eğitime geçilmesi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a destek verdi. Esen, "30 okulu bitirdiğimizde Samsun'da tekli öğretime tamamen geçmiş oluruz" dedi

Esen'den Yılmaz'a tam destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Ylımaz'ın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yıldönümüne denk gelen 19 Mayıs 2019 yılında, ilk ve ortaokullarda tamamen tekli öğretime geçilmesi için başlattığı atağa, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de tam destek verdi. Samsun'da liselerde tekli öğretime geçildiğini ancak ilk ve ortaokullarda halen çiftli eğitim yapıldığını anımsatan Esen, "480 derslik yaparsak 2019'da tüm Samsun'da tekli öğretime geçmiş oluruz" dedi.

EĞİTİM EN ÖNCELİKLİ MESELE

Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen gazetemize yaptığı açıklamada, Samsun'da eğitimin en öncelikli konu olduğunu belirterek, Başkan Yılmaz'ın tekli öğretimle ilgili çağrılarının da önemli olduğunu kaydetti. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak son 6 ayda 20 ilkokul yapımı için ihale yaptıklarını, 20 ilkokul inşaatı ihalesi için de hazırlıkların sürdüğünü belirten Esen, "Bunlarla beraber sadece Milli Eğitim olarak biz 400 derslik üretmiş oluyoruz. 480 derslik daha üretirsek, tekli öğretime geçmiş oluruz. Bir okulu 26 derslik üzerinden hesapladığımızda 20 ile 30 arası daha okulun yapılması gerekiyor" diye konuştu.

İLKADIM VE ATAKUM’DA İHTİYAÇ VAR

Şu anda en fazla ilkokul ihtiyacının bulunduğu bölgelerin başında İlkadım, Atakum, Canik ve Çarşamba ilçelerinin geldiğini dile getiren Coşkun Esen, "Nitelikli bir eğitimin yapılabilmesi için fiziki ortamların da nitelikli olması gerekir. Çağımızın şartlarına uygun okul donanımları oluşturarak, nitelikli ve kaliteli eğitim için fiziki sorunu çözmüş olacağız. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyemizin, hayırsever vatandaşlarımızın ve ilçe belediyelerimizin destekleri elbette çok önemli. Bu koşulları hazırladığımızda 2019 yılında tekli öğretime geçmemiz için hiçbir neden kalmayacak" dedi.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER