Erzurumlu ve Şahinoğlu'ndan Birlik Mesajı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektör adayları Prof. Dr. Kenan Erzurumlu ile Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler

Erzurumlu ve Şahinoğlu'ndan Birlik Mesajı

Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr. Kenan Erzurumlu’yu ziyaret etti. Haziran ayında yapılacak OMÜ rektörlük seçimi öncesinde bir araya gelen adaylar birlik ve beraberlik mesajı vererek kazanan ismin OMÜ için faydalı çalışmalar yapması temennisinde bulundular.

AMACIMIZ MAKAM DEĞİL

Seçim öncesi ziyaretlerini sürdüren Prof. Dr. Haydar Şahinoğlu, rakibi Prof. Dr. Kenan Erzurumlu’yu da ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Rakiplerini de ziyaret etmekten kaçınmadığını kaydeden Şahinoğlu, “Bizim amacımız makam değil üniversitemizin hem bölgede ve Türkiye’de daha etkin bir üniversite haline gelmesidir. Samsun’un her alanında başarılı çalışmalar yapması gereken üniversitenin kendi içine kapanmış bir şekilde faaliyet sürdürmesi bizlerin içini acıtmaktadır. Tüm aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

OMÜ RANT KAPISI OLMAMALI

OMÜ’nün Samsun’da sadece isminin olduğunu fakat etkisinin hiçbir yerde görülmediğini ifade eden Prof. Dr. Kenan Erzurumlu ise, “Şahinoğlu hocamızın ziyaret etmesi beni son derece memnun etti. Bizler her ne kadar rakip olsak dahi amacımız bir olmalı. Üniversitemizin Samsun ve Türkiye’nin gelişmesinde, kalkınmasında daha etkili rol alabilmesi için mücadele etmeliyiz. Üniversite birilerinin rant kapısı değil bilim yuvası olmalı” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER