Erdoğan Tok’tan Haziran müjdesi 

Her akşam farklı bir yerde yakın mahalleri bir araya getiren Komşu İftarları mahalleler arası kaynaşmayı sağlıyor.

Erdoğan Tok’tan Haziran müjdesi 

İlkadım Belediyesi ‘Komşu İftarları’nda Unkapanı, Selahiye ve Kökçüoğlu Mahallelerini bir araya getiren Başkan Erdoğan Tok, Unkapanı’na büyük değer katacak Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinin resmi temel atma merasimini Haziran ayının ilk haftasında gerçekleştireceklerini söyledi.

Ramazan ayının 5’inci gününde kurulan komşu iftarları Selahiye, Unkapanı ve Kökçüoğlu Mahallelerini bir araya getirdi. Unkapanı Mahallesi Leventler Sokak TOKİ önünde kurulan iftar sofrasında İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, iftar ezanı öncesi vatandaşlarla tokalaşarak kurulan iftar masalarını tek tek gezerken programa AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri katıldı. 

Resmi tören Haziran’ın ilk haftası 

İftar sonrası vatandaşlara seslenerek Unkapanı mahallesinde büyük değişim yaşanacağını söyleyen Başkan Tok, “Kökçüoğlu ve Hastane Mahallelerimiz için hazırladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları çok güzel bir netice ile sonuçlanmışken Yeni Unkapanı Yaşam ve Kültür Merkezimiz de yerinde dönüşüme örnek ve önayak olacak bir proje kimliği taşıyor. 4 yıl gibi kısa bir süreye sığdırdığımız dev projelerimizden biri olacak olan Unkapanı Yaşam ve Kültür Merkezini geçtiğimiz aylarda inşaatına başladık. Bu merkezimiz, konumu ve hizmetleri itibarı ile İlkadım’a büyük değer katacak. 250 araçlık otoparka sahip olacak yeni kültür merkezinde dükkanlar, kadınlar yaşam merkezi, hanım kardeşlerimize özel spor salonu, düğün ve toplantı salonu ve kültür merkezimiz yer alacak. Bu yıl sonuna yetiştirmeyi planladığımız projemizin temel atma merasimini de Haziran ayının ilk haftasına planladık. Şimdiden siz değerli hemşehrilerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtirim” diye konuştu. 

Teravih sonrası Ramazan sohbeti 

Unkapanı, Selahiye ve Kökçüoğlu Mahallelerini bir araya getirirken iftar sonrasında İlkadım Belediyesi tarafından Kılıçdede Camisi’nde gerçekleştirilen teravih programında Kadıköy Fenerbahçe Camisi İmam Hatibi Numan Akbaş tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Programa katılan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman ve AK Parti Samsun İl Genel Sekteri İlhan Kara, cami cemaati ile teravih namazını eda etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER