Erdoğan bugün üye oluyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kurucusu olduğu AK Parti'ye bugün yapacağı üyelik başvurusuyla döneceğini söyledi.

Erdoğan bugün  üye oluyor

16 Nisan referandumunda 'Partili Cumhurbaşkanlığı'na olanak tanıyan anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu AK Parti'ye bugün üye oluyor. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, partiye yeniden üye olacak olan Erdoğan’ın, 21 Mayıs'ta yapılacak olan AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde ise yeniden partinin genel başkanlık koltuğuna oturacağını söyledi.

MKYK KONGRE KARARINI ALDI

AK Parti İl Başkanı Göksel, dün yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında, AK Parti'nin 21 Mayıs'ta olağanüstü kongereye gitme kararının resmen onaylandığını söyledi. Göksel toplantıda, kongre hazırlıkları için MYK'ya da yetki verildiğini söyledi.

İL VE İLÇE KONGRELERİ BEKLEMEDE

MKYK toplantısında ilçe ve il kongreleri takvimiyle ilgili şu anda bir gelişme olmadığını da söyleyen Muharrem Göksel, "Şu an öncelikli konumuz 21 Mayıs'ta yapacak olduğumuz olağanüstü genel kurulumuz. Bu kongrede Cumhurbaşkanımız yeniden partisine dönecek ve genel başkan seçilecek. O nedenle il ve ilçe kongreleri şimdilik askıya alındı. Olağanüstü kongrenin ardından Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın öncülüğünde il ve ilçe kongrelerinin Ramazan ayından sonra başlamasını bekliyoruz" diye konuştu.

16 NİSAN RAPORU GENEL MERKEZ’DE

Bu arada AK Parti Samsun İl Başkanlığı 16 Nisan referandumuna ilişkin analiz raporunu Genel Merkez'e gönderdi. Raporda Samsun olarak başarılı bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade ettiklerini söyleyen Göksel, "Raporumuz da bu kapsamda olumluydu" dedi.

Gülsüm ATİK 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER