Engelsizlere örnek engelli

Samsun’da halk eğitim kursundan aldığı eğitimle kişisel sergi açan engelli vatandaş, engelsiz olup işsiz gezenlere örnek olacak bir çalışmaya imzasını attı

Engelsizlere örnek engelli

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde doğuştan bedensel engelli olarak hayatını sürdüren Hasan Yazıcı, 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı eğitimle ilçe Kaymakamlığı’nda kişisel bir sergi açtı. Engelli vatandaşın açmış olduğu sergiye ilgi yoğun olurken, yaptığı girişim örnek oldu.

BOŞ GEZENİ ALLAH DA SEVMEZ

Devletten aldığı engelli maaşıyla geçimini sağladığını söyleyen 33 yaşındaki Hasan Yazıcı, “Doğuştan veya sonradan engelli olmak arasında hiçbir fark yok. Engelli olmak, her zaman hayatta bir adım geride olmak demektir. Ancak her şeye ve engellere rağmen hayatta kalmak ve daha ileriye bakmak büyük maharet ister. Ben bütün engellere rağmen hayatta tutunuyorum. Engelli olmak demek boş gezmek, yan gelip yatmak veya engeline insanları acındırarak yaşamak değildir. Sokaklarda işsiz insanlar çok. İş beğenmeyip boş geziyorlar. Oysa, empati yapıp kendilerini benim yerime koysalar, hayatın ne denli zor olduğunu daha iyi anlarlar. Bende bunu başarmaya çalışıyorum. Sonuçta boş gezeni Allah’ta sevmez. Unutmayalım, herkes her an engelli olmaya aday” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER