Engelliler gününde, engelleri kaldırıyor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde İlkadım Belediyesi tarafından Samsun'da ilk olan Engelli Araç Şarj İstasyonu açılışı düzenlenirken, 1 engelli vatandaşa akülü araç hediye edildi.

Engelliler gününde, engelleri kaldırıyor

İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Çalışma Gurubu 3 Aralık Engelliler Gününde engelli vatandaşlarımızı sevindirdi.

İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Çalışma Gurubu tarafından 3 Aralık Engelliler Gününde düzenlenen etkinlikte İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Musa Yüksel ve Yahya Çınkıl, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu, Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Çalışma Gurubu Başkanı Emine Demirel, Samsun Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Akbulut, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar bir araya geldi. İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen etkinlikte 1 engelli vatandaşımıza akülü araç hediye edilirken engelli vatandaşlarımızın talepleri ve önerileri dinlendi.

SAMSUN'DA İLK "ENGELLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONU" AÇILIŞI İLKADIM'DA YAPILDI

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel; " Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını arttırmak için imkanlarımız doğrultusunda elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerektiğinin bilincinde olduğumuzu bilerek, yaptığımız her projede engelli vatandaşlarımızı da düşünerek hareket ediyoruz. Bu yaklaşımdan yola çıkarak engelli kardeşlerimizin kullanımına sunduğumuz Engelli Araç Şarj İstasyonumuzun açılışını bu gün sizlerle yapmaktan mutluluk duyuyorum. Şarj İstasyonunu akülü araç kullanan engelli kardeşlerimiz 7 gün 24 saat kullanabilecekler. Ayrıca engelli kadın vatandaşlarımızın el emekleri ve göz nurları ile hazırladıkları sergi için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK İLKADIM BELEDİYESİNDEN

Türkiye'de ilk olarak İlkadım Belediyesi tarafından engelli vatandaşlarımıza verilen İlkyardım Kursu kursiyerlerine sertifikaları verildi. 42 engelli vatandaşımızın eğitim gördüğü kurs 3 gün sürerken Sağlık Bakanlığı İlkyardım Eğitmenlerine İlkadım Kent Konseyinde görevli İşaret Dili Eğitmenleri eşlik etti. Etkinlik sonrası katılımcılar ve vatandaşlar engelli kadınlar tarafından tamamen el yapımı ürünlerin sergilendiği sergi alanını gezerek alışveriş yaptılar.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER