Engelli Sporcular Atakum'da Buluştu

Atakum Belediyesi’nin Engelliler Haftası’nda ilçedeki tüm engelli sporcuları buluşturduğu ‘Spor Yapıyoruz, Engelleri Aşıyoruz’ etkinliğinde konuşan Başkan Taşçı, “Engellilerimizi önemsiyoruz, engellerini aşmaları için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz” diye konuştu

Engelli Sporcular Atakum'da Buluştu
Atakum Belediyesi, Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Atakum Belediyespor Kulübü tarafından Engelliler Haftası kapsamında ‘Spor Yapıyoruz, Engelleri Aşıyoruz’ buluşması gerçekleştirildi.

Özel çocukların eğitim gördüğü eğitim kurumlarındaki engelli sporcular ile Atakum Belediyespor Kulübü Engelli Boccia Takımı sporcularının katıldığı buluşmada kıyasıya mücadeleler yaşandı. Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran, Atakum Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Aydın ile okulların yöneticileri, öğretmenleri ve sporcu velileri de buluşmaya katılarak engelli sporculara destek verdi.

Atakum Belediyespor Kulübünde düzenlenen ‘Spor Yapıyoruz, Engelleri Aşıyoruz’ buluşmasının, Atakum İlçesindeki engellileri bir araya getirdiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bugün burada, engellerini spor yaparak aşan, katıldıkları sportif faaliyetlerde büyük başarılara imza atan engelli sporcularımızla bir araya gelmekten dolayı son derece mutlu olduk. Her birimizi birer engelli adayıyız. Bu düşünceden hareketle engellilerimizin hayatını kolaylaştıracak çalışmalar gerçekleştiriyor, projeler hayata geçiriyoruz. Engellilerimizi önemsiyoruz, engellerini aşmaları için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Engelliler Haftası kapsamında gerçekleştirilen bu etkinliğe katılım sağlayan, destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Engellerin aşılması noktasında sporun tetikleyici bir güç olduğunu söyleyen Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, “Engelli sporcuların azimleri karşısında hayranlık duyuyorum. Spor yaparak kendisini geliştiren, engellerini aşan, başarılar elde eden engelliler, yarınlara daha büyük umutla bakıyor. Bu kapsamda özellikle engelli çocukların spora yönlendirilmesi, spor yapabilecekleri alanlarının arttırılması önemlidir. Spor yapma imkanı verildiğinde, engelli sporcuların ne büyük başarılara imza attıklarını görüyoruz. Tüm engelli sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Demirkıran, kurulan parkurlarda sporcuların mücadelelerine ortak oldular. Engellli sporcularla futbol maçı yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, daha sonra şampiyon engelli sporcularla masa tenisi oynadı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER