Engelleri Aşan Başarı!

Girdiği E-KPSS sınavından 78.5 puan alan otizmli Atakan Sarıtaş, Samsun Atakum İş Uygulama Merkezi Okulu'na atanarak hizmetli personel olarak çalışmaya başladı. Atakan, ayrıca Antalya'da düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi oldu.

Engelleri Aşan Başarı!
1.5 yaşında otizm hastası olduğu anlaşılan Atakan Sarıtaş, ailesinin de desteğiyle büyük başarılara imza attı. Babasının da beden eğitimi öğretmeni olması dolayısıyla küçük yaşta spora başlayan Atakan, başta masa tenisi olmak üzere birçok spor dalında başarılı oldu. Sarıtaş, bu yıl Antalya Manavgat'ta düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası'nda masa tenisinde Türkiye ikincisi oldu. Sporla birlikte eğitim hayatına da devam eden Atakan Sarıtaş, girdiği e-KPSS'den 78.5 puan alarak Atakum İş Uygulama Merkezi Okulu'na hizmetli personel olarak atandı. Samsun Özel Sporcular Spor Kulübü sporcusu olan Sarıtaş, eğitimine ise Varyant Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde devam ediyor.

MUSTAFA SARITAŞ: "ATAKAN, EĞİTİM VE SPORLA BU NOKTALARA KADAR GELDİ"

Oğlu Atakan'a 1.5 yaşında otizm tanısı konulduğunu söyleyen baba Mustafa Sarıtaş, "Çok zor bir uğraş. Belki dünyanın en zor eğitilebilen rahatsızlıklarından biri de otizm. Bu noktada en büyük destekçi aileler, otizmi öğrenecek ki çocuğuna ulaşabilsin. Bunun yanında özel eğitim alması gerekiyor. Atakan için biz İstanbul'a gittik ve 4 yıl orada bir okulda eğitim aldı. Okulun verdiği kurslara gitti. Deneme sınavlarına girdi. Daha sonra girdiği e-KPSS'den 78.5 puan alarak ataması yapıldı. Şu anda Atakum İş Uygulama Okulu'nda hizmetli personel olarak çalışıyor. Bunun yanında Atakan'ın en büyük aktivitelerinden biri de spor. Bu çocukların sporla eğitilmesinin büyük önemi var. Ben de beden eğitimi öğretmeni olduğum için Atakan'ı masa tenisine başlattım. Daha sonrada bu noktaya geldi. Türkiye'de almadığı derece kalmadı. Atakan eğitim ve sporla bu noktalara kadar geldi. Okuma yazmasını annesi öğretti. Atakan'ın eğitimi hala devam ediyor çünkü otizmde eğitim bitmez. Ama çıtayı en üst noktalara nasıl taşıyabiliriz diye aile olarak seferber olduk. Atakan kendine göre masa tenisinin yanında iyi org çalabiliyor, iyi resim yapabiliyor, yüzebiliyor, voleybol-basketbol-futbol oynayabiliyor" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER