'Engelleme Değil Destek Gördük'

Samsun Gato Hospital Hastanesi, yatırımları sırasında Vali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı hedef göstererek engellendikleri iddialarını ortaya atan Samsun'daki bir yerel gazeteyi yalanladı. Hastanenin yaptığı yazılı açıklamada, "Şirketimizi ve ilgili bürokratları zan altında bıraktılar. Engellenmedik tam tersine desteklendik" denildi

'Engelleme Değil Destek Gördük'

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde yer alan Dünya Türk İş Konseyi toplantısında, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in de bulunduğu çalıştayda Samsun’da ‘bürokratlar’ tarafından hastane yatırımı engellendiği öne süren yerel gazeteye tokat gibi cevap geldi. Vali İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı hedef gösteren gazeteye cevaben, "İlgili yerel basın organının sormuş olduğumuz soruyu farklı bir bakış açısıyla yorumlaması da ayrıca şirketimizi ve ilgili bürokratları da zan altında bırakmıştır" denildi.

BÜYÜK DESTEKLER GÖRDÜK

Gato Hospital Hastanesi'nden yapılan açıklamada, uzun yıllardır yurt dışında yaşayan, ancak bir memleket sevdalısı olarak Samsun'da 13 yıldır hizmet veren ve bu şehrin ilk özel hastanesi olan sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir kurumu 2013 yılında Gato Hospital ailesi olarak hizmette en iyi kaliteyi yakalamak amacıyla yatırım yaptıkları hatırlatıldı. Bu yatırımları yapmadan önce şehrin bütün dinamik yapılarına ziyaretler gerçekleştirildiğine işaret eden hastane yönetimi, "Gerek Sayın Valimiz gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız, gerekse ilçe belediye başkanlarımızdan büyük destekler gördük. Buradan aldığımız şevk ve inançla da ileriki yıllarda çok daha büyük bir yerel hastaneyi inşa etmek amacı ile hastanemize gerekli ek yatırımları yaparak faaliyete geçirip siz Samsun halkının hizmetine sunduk" görüşüne yer verdi.

GAZETE ZAN ALTINDA BIRAKTI

Açıklamada şöyle denildi: "İstanbul'da düzenlenen bir toplantıda (DTİK) sorulan sorunun maksadının çok ötesinde bir noktaya dikkati çekmesinden dolayı üzüntümüzü ifade ederek bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduk. Öncelikle sayın bakanımıza toplantı sonrasında da ifade ettiğimiz üzere dikkati çekmek istediğimiz konunun tamamen finansal bürokrasinin (bankaların) yeni yatırımcılara bakış açısının Fransa’daki iş hayatına ve iş sektörüne bakış mantığından uzak olduğunu yurt dışından gelen bir yatırımcıyı bankaların fonlaması noktasında ciddi zorlukların olduğunun altı çizilmek istenmiş olup sorumuzun mahiyeti de bu niteliktedir. Öncelikle sayın valimiz ve büyükşehir belediye başkanımızın hastanemize ve şirketimize her zaman yardımcı olma noktasında göstermiş oldukları samimiyetlerinden dolayı teşekkür etmek isteriz. İlgili yerel basın organının sormuş olduğumuz soruyu farklı bir bakış açısıyla yorumlaması da ayrıca şirketimizi ve ilgili bürokratları da zan altında bırakmıştır. Bundan dolayı da ayrıca üzüntümüzü ifade etmek isteriz."

ŞEHRİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Gato Hospital tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca hastanenin sınırları içinde bulunduğu Atakum Belediyesi'nin yanı sıra Sağlık İl Müdürlüğü ve diğer alakalı kurumlara da gösterdikleri ilgiden dolayı 'müteşekkir' oldukları vurgulanırken, "Bu ülke ve Samsun hepimizin ortak değeridir ve bir şirketin varlığı o memleket için önem arz ettiği kadar halkı içinde bir değerdir onun içindir ki şehrimize ve şirketlerimize sahip çıkmak hepimizin birincil önceliğidir" vurgusu yapıldı.Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER