En özel anneler fidan dikti

Atakum Belediyesi Anneler Günü nedeniyle çok özel bir etkinliğe imza attı. Her Şehit için bir fidan hazırlayan ve bu fidanı şehit anneleriyle birlikte belirlenen Şehit Anneler Hatıra Parkı’na dikimi gerçekleşti.

En özel anneler fidan dikti

Anneler günü nedeniyle hazırlanan programa Şehit Aileleri başta olmak üzere, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Mustafa Ateş,  Atakum İlçe Emniyet Müdürü Hakan Ergüven, Sahil Güvenlik Onarım Destek Komutanı, Atakum Ak Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Ak Parti Atakum Kadın Kolları Başkanı Sevim Özil, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Şehitler için okunan Kur-an Tilavetiyle başladı.

Atakum Belediyesi ve Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi’nin birlikte düzenlediği  Şehit Aileleri Hatıra Parkı Fidan Dikimi etkinliğinde duygu dolu anlar yaşayan davetliler ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yaptığı konuşmada, ne yapılırsa yapılsın, ne söylenirse söylensin yeterli gelmeyeceğini belirterek, “Bugün burada dünyanın en özel anne, eş ve aileleriyle bir araya geldik. Biz elimizden gelen her şeyimizle sizlerin yanındayız. Sizlerin emrindeyiz. Bugün burada huzur içinde olmamızı sizlere borçluyuz. Size olan minnet ve sevgimizi her platformda şartlar ne olursa olsun ortaya koymak bizim boynumuzun borcudur. Bu Hatıra Parkı ve Ormanı ne ilk buluşmamız ne de son olacaktır. Var olduğumuz sürece yanınızdayız. Rabbim sizlerden razı olsun” diye konuştu.

Programda bir konuşma yapan İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mustafa Ateş  “Hakkınızı ödemeye bizim gücümüz yetmez. Ancak biz de sizlerin şehit evlatlarınızın temsilcileriyiz. Vatan için, bayrak için bu millet için şehit olan her yiğidimizi yetiştiren ve o yiğitlerin evlatlarına annelik eden herkesin önünde saygıyla eğiliyor ve anneler gününü kutluyorum. Bu güzel etkinliği düzenleyen Atakum Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Atakum İlçe Emniyet Müdürü Hakan Ergüden ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada çok özel bir günde, çok özel bir etkinlikle, kahramanlarımızın anısı ve o kahramanları yetiştiren annelerin, ailelerin huzunda olmaktan dolayı büyük onur duyduğumu belirtmek isterim. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.  Şehit sevgisi vatan sevgisidir. Vatan demek ise o uğurda can vermek ve vermeyi göze almaktır” diye konuştu.

Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, davetlilere hitaben yaptığı konuşma da, “ Şehitlerimiz ve Şehit annelerimiz için söylenecek söz kalmadı biliyorum. Ne söylesek kelimeler kifayetsiz kalıyor. Duygularımızı, onlara olan sevgimizi aktarmakta güçlük çekiyoruz. Ancak bu büyük sevgiyi sadece Şehit Anneleri gördüğümüz ve dokunduğumuz zaman somutlaştırabiliyoruz. Bu bir nöbet değişimidir. Onlar nasıl gözlerini kırpmadan Şehit olduysalar biz de bugün bu mertebeye talibiz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, ülkenin çeşitli yerlerinde Şehit olan yaklaşık yüz vatan kahramanının adına, şehit aileleriyle birlikte 100 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER