En güzel kardeşlik

Samsun’daki öğrenciler ‘Kitap Dostu Kardeşliği Projesi’ kapsamında gönüllü olarak kendilerine ait okudukları hikâye kitaplarını başka okullardaki öğrencilere ulaştırıyor

En güzel kardeşlik

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürürlüğe getirilen ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından uygulamaya alınan Maarif Hareketler projesi okullarda aralıksız olarak uygulanıyor. Samsun 19 Mayıs ilçesi Cumhuriyet İlkokulu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Samsun Maarif Hareketi Projesi kapsamında projelerde biri olan ‘Kitap Dostu Kardeşliği Projesi’ ile okul öğrencileri gönüllü olarak kendilerine ait okudukları hikâye kitaplarını başka okullardaki öğrencilere ulaştırıyor.

KİTAP KUMBARALARI OLUŞTURULUYOR

Maarif Hareketler kapsamında uygulamaya alınan ‘Kitap Dostu Kardeşliği Projesi’ 19Mayıs İlçesi Cumhuriyet İlkokulu’nda başlatıldı. Projenin başladığı okulda başka okullara gönderilmek üzere kumbara oluşturduklarını belirten Okul Müdürü Sedat Yiğiter, “Öğrencilerimizle birlikte gönüllü olarak kendilerine ait okudukları hikâye kitaplarını başka okullardaki öğrenci kardeşlerine ulaştırmak için kitap kumbarası oluşturduk. Kumbaramızda toplanan kitaplar öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından tasnif edilerek ilçemiz sınırları içinde bulunan Kösedik İlk ve Ortaokulu kütüphanesine hediye ettik. Bakanlığımızın uygulamaya almış olduğu Maarif Hareketler Projelerini eksiksiz olarak uygulamaya çalışıyoruz. Burada ki asıl maksat hem kitap okuma alışkanlığını öğrencilere pekiştirmek, hem de değer verdikleri eşyaları başka kişilerle paylaşmayı aşılamak. Gerçekleştirdiğimiz etkinlik sorunsuz şekilde devam ediyor” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER