En Anlamlı Yılın Annesi

Samsun Altın Möble Beko Bayii, şehit annesi Ayşe Elik’i yılın annesi seçti

En Anlamlı Yılın Annesi

Global beyaz eşya markası Beko her zaman daha iyisi için emek veren annelerin yanında yer almaya devam ederken Anneler Günü’nde ise çok anlamlı bir organizasyona imza attı. Yılın annesi programına İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Karadeniz Beko Bölge Müdürü Birol Karayön, Bölge Bayii yetkilisi Yiğit Tören, Samsun Beko Satış Yönetmeni Mustafa Beyazıt ve anneler katıldı.

BULAŞIK MAKİNESİ HEDİYE EDİLDİ

Beko’nun seçimlerini 30 ilde bayileri aracılığıyla toplam 46 noktada gerçekleştirdiği geleneksel yılın annesi yarışması sonuçlandı. Bu yıl yılın annesi olarak 1997 yılında şehit olan polis memuru Hasan Elik’in annesi Ayşe Elik yılın annesi seçilerek, Beko Bulaşık makinesi hediyesi kazandı. Törende konuşan Beko Bölge Bayii yetkilisi Yiğit Tören, “Tüm annelerin anneler gününü kutluyoruz. Beko Camiası olarak tüm şehitlerimizi anmak ve onların annelerini hatırlamak adına anneler gününde bir etkinlik düzenledik.  Şehit annemiz Ayşe Elik’i yılın annesi olarak seçtik” dedi.

YAVUZ: BÜTÜN ANNELER KUTSALDIR

Yılına annesine hediyesini takdim eden Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ise, “Bütün anneler kutsaldır ama bir şehit annemizi böyle bir günde hatırlayarak onu yılın annesi seçmek daha çok önemlidir. Bu organizasyonu düzenleyen herkesi tebrik ediyorum” diye belirtti.

VEDAT YAVUZ’A TEŞEKKÜR

2014 yılından beri organizasyonunu Beko’un üstlendiği ‘Yılın Annesi’ seçimlerine katılan anneler Beko bayilerine giderek anket formu dolduruyorlar. Beko bayilerinde toplanan anket formları, illerdeki kadın dernekleri, Valilik, Belediye Başkanları Emniyet Müdürü gibi üst düzey yetkililer ile Beko bayi ve yöneticilerinden oluşan kurul aracılığı ile belirleniyor. Samsun’da bu yıl yılın annesi olarak seçilen şehit annesi Ayşe Elik, kendisinin yılın annesi olarak seçilmesinden dolayı herkese teşekkür ederken, “Şehit ailelerinin hatırlanması, onlar için çok önemlidir. Bizleri unutmayan Beko ailesine ve Emniyet Müdürü Vedat Yavuz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER